Bu Konserin Geliri Sokak Hayvanlarına..

Spirituel Reflections (Ruhsal Yansımalar) temalı konser, 5 Aralık 2014 tarihinde 20:00'da İzmir Fransız Kültür Merkezinde, sokak hayvanları yararına gerçekleştirilecek.

Spirituel Reflections (Ruhsal Yansımalar) Melih Selen ve Celalettin Budak’ın gerçekleştirecekleri konserlerin ana teması olarak tasarlandı. 
 
Bu konserlerde Selen ve Budak’ın viyolonsel, flüt ve piyano için yazmış olduğu solo, duo ve trio eserler seslendirilecek. Bu dizinin ilk etkinliği 5 Aralık 2014 tarihinde 20:00 da İzmir Fransız Kültür Merkezinde, sokak hayvanları yararına gerçekleştirilecek ve etkinlik daha sonra İstanbul, Bursa, Kütahya ve Kocaeli’nde devam edecek. İlk konserde  flütü ile Begüm Zorlu eşlik edecek. Etkinlik Katip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve İzmir Fransız Kültür Merkezi desteğiyle gerçekleştiriliyor.
 
Celalettin Budak daha önce yine aynı kurumların desteğiyle Minimal Dreams Vol I (19 Haziran 2013) ve II (5 Haziran 2014) yi gerçekleştirdi. Geçen sene Budak’ın gerçekleştirdiği Minimal Dreams Vol II Otistik Çocuklar Yararına yapıldı. Melih Selen bu etkinliğe viyolonseli ile katılarak destek verdi. Budak, Melih Selen ile ortak gerçekleştirilen Spirituel Reflections (Ruhsal Yansımalar) konserleri yanında Minimal Dreams serisine de devam edecek.
 
Cuma günü gerçekleştirilecek olan etkinlik için Budak’ın, Melih Selen’e ithafen yazdığı “Viyolonselin Aşkı” isimli trio eser ile ayrıca Selen’in “Hypnotic Rezonance” ve “Tılsım” gibi yeni eserleri de ilk kez seslendirilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER