banner9

Bu Kez Madalya Peşinde Koşacaklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Kadın ve Erkek Olimpiyat Takımları, İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası katılmak için Cuma günü Rusya’ya gidiyor. Türkiye’nin ilk kadın olimpiyat takımını oluşturan İzmirli kadın itfaiyeciler, ilk kez katıldıkları dünya şampiyonasında madalya için ter dökecek.

Rusya’nın St.Petersburg kentinde düzenlenen İtfaiye Sporları Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Olimpiyat Takımı, temsil edecek. 5-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek şampiyonaya 9 erkek ve 7 kadından oluşan olimpiyat takımı ile hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 16 takım arasında madalya için ter dökecek.
 
Toros Eğitim Merkezi’nde “yarışma standartlarına uygun” olarak hazırlanan özel pistte günde çift antrenmanla hazırlanan İzmirli itfaiyeciler, son 2.5 ayı kampta geçirdi. Daha önce 3 dünya şampiyonasına katılan ve Balkan üçüncülüğü bulunan erkek takımı, tecrübelerini sık sık kadın meslektaşlarıyla paylaştı. Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürü İsmail Derse’nin gözetiminde ve antrenör Yaşar Korkmaz eşliğinde son hazırlıklarını tamamlayan İzmir takımı, Rusya’daki şampiyonaya katılmak için 4 Eylül Cuma günü yola çıkacak. 
 
Balayını yarıda bıraktı
 
Türkiye’nin ilk kadın itfaiye olimpiyat takımını oluşturan İzmirli kadınlar, bir yandan ilk kez katılacakları şampiyona heyecanı yaşarken, bir yandan da  İzmirli kadınının “gücünü” dünyaya göstermek için yüreklerini ortaya koyuyor. Hatta o kadar inanmışlar ki, takımın 15 gün önce evlenen üyesi Pelin Parlak, arkadaşlarını yalnız bırakmamak için balayını yarıda bırakarak antrenmanlara katıldı. Babasının da itfaiyeci olduğunu ve ona özenerek mesleğe başladığını ifade eden Parlak, “3 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nde görev yapıyorum. Olimpiyat takımına gönüllü olarak katıldım. Ailem de beni çok destekledi. 15 gün önce evlendim ama 1 yıldır hazırlandığım turnuvada arkadaşlarımı yüzüstü bırakmamak için balayımı yarıda kesip antrenmanlara katılmaya başladım” diye konuştu. 
 
Yüreklerini ortaya koyuyorlar
 
Bir yıl boyunca 3 haftalık dönemlerde birer haftalık kamp, diğer zamanlarda da bireysel antrenman yaparak şampiyonaya hazırlandıklarını belirte Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürü İsmail Derse ise, “Son iki buçuk ayda günde çift antrenman yapmaya başladık. Son 10 gündür de kamptayız. Sporcularımız tesislerde kalarak şampiyonaya hazırlanıyor. Yürekten inanarak çalışıyorlar. İzmir’e madalyayla dönmek istiyoruz. Ayrıca 2015 yılındaki İtfaiye Sporları Konferansı ile 2016 yılındaki Dünya Şampiyonası’nın İzmir’de düzenlenmesi için girişimlerimiz devam ediyor” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER