banner9

Bu Kez CHP'li Belediye Başkanını Hedef Aldı

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya; Buca, Konak, Gaziemir ve Karabağlar'da AK Parti İlçe Danışma Meclisi toplantılarına katıldı. Partililerle bir araya gelen ve gündemi değerlendiren Kaya, ana muhalefet partisi CHP ve partneri HDP'nin teröre gölge olmak için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Bu Kez CHP'li Belediye Başkanını Hedef Aldı
Terörle mücadelenin gerek içeride, gerek dışarıda kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan Kaya, içeride yerli ve milli duruştan aciz kalanların hainlikleriyle de ayrı mücadele ettiklerini hatırlattı.
 
CHP ve HDP'nin başını çektiği teröre gölge olma kampanyasına İzmir'in yerel aktörlerinin de eklendiğini üzülerek gözlemlediklerini belirten Kaya, "Muhalefeti takip ediyorsunuz, teröre ve terör yardakçılarına gölge olma kampanyasını tüm hızıyla sürdürüyorlar. CHP ve HDP bu işin başını çekiyor. Ekstra olarak teröre gölge olma kampanyasına bir de İzmir'in yerel aktörleri de eklenmiş. Ancak şunu unutmasınlar, kimse İzmir'i ve İzmirliliği terör yardakçılığı uğruna malzeme edemez, buna asla müsaade etmeyiz. İzmir'in ve İzmirli hemşehrilerimizin terör karşısında duruşu gayet açıktır, nettir. Terör karşısında, teröre destek verenlerin, terörü cesaretlendirenlerin tutumu karşısında dimdik durmak boynumuzun borcudur. Varsın, bize öfkeli desinler, uzlaşılmaz desinler, hoşgörüsüz desinler. Bizim teröre karşı bir hoşgörümüz yoktur ve olmayacaktır. Biz teröre destek verenlerle, terörü motive edenlerle asla uzlaşmayacağız. Biz bu ülkenin birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğünü kast edenlere karşı çok öfkeliyiz. Bu tutumumuz da böyle devam edecektir. Kim ne konuşursa konuşsun, makamı ve mevkisi ne olursa olsun, bu aziz milletin karşısında terörü memnun edecek açıklamalar gerçekleştirirse gereken cevabı alır" dedi. 
 
'SEMA PEKDAŞ TERÖRLE ARASINA MESAFE KOYAMIYOR'
 
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Konak İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, CHP'li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın terörle ve terör örgütünün siyasi uzantılarıyla arasına mesafe koyamadığını belirtti. Geçmişte KCK'lıların avukatlığını yapan Pekdaş'ın, son terör saldırılarından sonra ilçenin dört bir yanını üzerinde 'kaç canımız kaldı' yazan afişlerle donattığını hatırlatan Kaya, "Aslında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın uygulamaları hakkında söylenecek çok fazla bir şey yok. Geçmişte KCK'lıların avukatlığını yapan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı tarafından makamında ziyaret edilen ve kendisine 'bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız' övgüsünde bulunulan birinden bahsediyoruz. Askere giden ailelerin ailelerine ödenen yardımları kaldıran ama HDP'nin de içinde bulunduğu etkinliklere sponsor olmaktan kaçınmayan, semtin takımı Göztepe'nin taraftarlarına sırt çevirip terör örgütüyle ilişki içerisinde olmaktan ceza almış birisine kültürel faaliyetler düzenleten biri var karşımızda. Öyle ki, İzmir'de teröre motivasyon kaynağı sağlayan her türlü marjinal grubun neredeyse tek dayanağı haline gelmiş birisi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın uygulamaları sadece bizi değil, yerli ve milli bir duruşa sahip olan CHP'lileri de rahatsız ediyor. Bugün Sema Pekdaş o makamdaysa, geçmişte söylediği onca ağır söze, tartışma yaratan birçok uygulamasına rağmen bizzat Sayın Aziz Kocaoğlu tarafından elinden tutulup aday gösterildiyse, işte bu CHP'nin geldiği durumun en büyük resmidir. CHP'nin bu ibretlik durumunu, CHP'ye oy veren vatandaşlarımızın görmesini, ciddi bir muhasebe yapmasını ve seslerini yükseltmelerini rica ediyorum. Benim aylardır söylemeye çalıştığım şeyi, CHP Eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal iki gün önce açık ve net bir şekilde ifade etti. Sayın Baykal, partinin Atatürkçü çizgiden uzaklaşarak HDP kanadına yaklaşmasına oldukça tepkili, tepkisini de fırsat buldukça gösteriyor. Baykal, son açıklamasında yine milli bir duruş sergiledi, terörü lanetledi, devletin yanında olduğunu vurguladı. CHP'nin değiştiğinden dem vurarak, gerçek CHP'nin bu olmadığını söyledi. Bizim de söylediğimiz budur. HDP nerede tıkanıyorsa CHP yardımına yetişiyor. Bugünkü CHP, HDP'ye payanda olmuş bir CHP'dir. Buna en büyük itirazı İzmirli hemşehrilerimiz gösterecektir, ben buna inanıyorum" şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER