Bu İşbirliği Meslek Sahibi Yapıyor

Buca Belediyesi, ilçedeki istihdam sorununu ortadan kaldırmak için önemli bir işbirliğine daha imza attı.

Bu İşbirliği Meslek Sahibi Yapıyor
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın desteğiyle BHGEM (BEGOS Hazır Giyim Eğitim Merkezi) projesi kapsamında, kullanım hakkı Buca Belediyesi’ne devredilen 24 tekstil dikim makinesi ile yılda yaklaşık 150 vatandaşa iş garantili meslek edindirme kursu verilecek. 18 – 35 yaş arası vatandaşları kapsayacak ve 2 ay sürecek kurslara katılmak isteyenler Çamlıkule Semt Evi’ne başvurabiliyor. 
 
Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi (BEGOS), İZKA desteği ile elde ettiği 24 tekstil dikim makinesinin kullanım hakkını Buca Belediyesi’ne devretti. BEGOS işbirliği ile hazırlanan istihdam projesi ile yılda yaklaşık 150 vatandaşa iş garantili meslek edindirme kursu verilecek. Protokol kapsamında BEGOS’un İZKA ile yaptığı ve süresi sona eren istihdam projesinden kalan 12 adet düz dikiş, 5’er adet overlok, 5 adet reçme ile birer adet ilik düğme makinesinin kullanım hakları Buca Belediyesi’ne devredildi.
 
Proje kapsamında Çamlıkule Semt Evi’nde meslek edindirme kursu açan Buca Belediyesi, 2 ay süreyle verilecek birinci etap eğitime başladı. 18-35 yaş arası vatandaşların katılabileceği, 2 aylık periyodlarla 24’er kişiden oluşacak eğitim kursunu tamamlayanlar BEGOS’ta iş sahibi olacak.  İlk etap kursların açılışına katılan BEGOS Yönetim Kurulu Başkanı Şener Kırıkkaya, kursu başarıyla tamamlayanların işlerinin hazır olduğunu vurgularken, BEGOS Müteşebbis Heyet  Başkanı Nedim Örün ise kursiyerlerin alacağı net ücretin dışında sigorta, yemek ve ulaşım avantajları olacağını, kurslardan usta makinecilerin yetişeceğine inandığını  söyledi.
 
“İŞSİZLİK ÜLKENİN KANAYAN YARASI” 
 
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ülkenin en büyük sorununun işsizlik olduğunu ve bu açığı kapatmak için kentin dinamikleri ile yaptıkları işbirliğinin mutluluk verici olduğunu belirtti. Başkan Piriştina, “Aile bütçelerine konmuş bir katkı çok önemli. Özellikle de kadınlarımıza ticarette, siyasette ve hayatın her alanında ihtiyacımız var. Ekonomik anlamda da ailenizin size ihtiyacı var. O boşluğu da kapatmış oluyoruz. Bu yüzünüzdeki gülücükler bu emeklere yansıyacaktır. Çok güzel işler yapacaksınız. Buradan çıkıp BEGOS’un farklı işletmelerinde olacaksınız. Umuyorum buradan kazandığınız paralar hepinizin evine bereket getirsin” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER