banner9

Bu Gençler Bir Harika

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan MUN Konferanslarında bugüne kadar okullarını ve ülkemizi pek çok defa temsil eden TAKEV Lisesi öğrencileri İzmir’de bir ilk gerçekleştirerek ITSMUN 2016 Organizasyonu’nu kentimizde organize etti. TAKEVli girişimci gençler bu kez MUN Konferansının hem katılımcısı hem düzenleyicisi oldu.

Bu Gençler Bir Harika

TAKEV Öğrencileri tarafından düzenlenen ITSMUN 2016 Konferansı, İstanbul, Samsun ve İzmir okullarından 120 öğrencinin katılımıyla İzmir’de Doubletree by Hilton Oteli’nde gerçekleşti.

Bugüne kadar gerek ulusal gerekse uluslararası platformda , Birleşmiş Milletler Konferanslarının gençler tarafından gerçekleştirilen simülasyonu olan MUN (Model United Nations) konferanslarına delege olarak katılan TAKEV Öğrencileri bu kez TAKEV MUN Konferansı düzenleyerek , konferansın her aşamasını kendileri organize etti. 27-30 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşen dev organizasyonda dört gün boyunca gençler , “Sosyal, İnsani ve Kültürel – Silahsızlanma ve Uluslar arası Güvenlik – Birleşmiş Milletler Kadın Komitesi ve Avrupa Birliği” komitelerinde dünya ülkelerini temsil ederek BM’nin çalışma ve oylama prensiplerini esas alarak İngilizce tartışıp yasa tasarıları hazırladı.

Konferansa katılan gençler İngilizce dil kazanımlarını akademik düzeyde kullanmanın yanı sıra ; girişimci, küresel sorunlara duyarlı, çözüm üretebilen, girişimci gençler olarak gelecekleri ile ilgili farkındalıklarını bir kez daha ortaya koydu.  

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER