Bu Fuarın Tadı Damaklarda Kalacak

FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, Gaziemir’deki yeni fuar alanında ziyaretçilerine kapılarını açtı. Açılışta, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, bazı oda ve derneklerin üst düzey temsilcileri hazır bulundu.

Bu Fuarın Tadı Damaklarda Kalacak
 
FOODEX 2015’in katılımcılarına ve nitelikli sektör profesyonellerine yeni iş bağlantıları gerçekleştirme fırsatı sunduğunu dile getiren Gençer, “Dağlarından yağ, ovalarından bal akan bereketli topraklara sahip çalışkan insanların yaşadığı bu coğrafya çok şeyi hak ediyor. Yılların bilgi birikimi ile üretim yapan girişimcilerimizin Gıda ve Gıda Teknolojileri üretim ve ihracatında dünya markalarına sahip olması gerekiyor. Bu gereklilikten hareketle sektör temsilcilerimizle birlikte başlattığımız fuarımızı bir kez daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımcılarımız yenilikçi, güvenilir ve hızlı çözümleri sunan üretim ve hizmetlerini sergiliyorlar. Sektör profesyonelleri organizasyonumuz kapsamında oluşturulan avantajları fırsata dönüştürecek. Gerek katılımcılarımız gerekse ziyaretçilerimiz fuarımızdan önemli kazanımlarla ayrılacaklar" dedi.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise yaptığı konuşmada, çevre ve gıda sorununa değinerek, “Nereye giderseniz gidin çevre ve gıda asrımızın sorunudur. Gıdanın iki sorunu vardır. Birincisi gerçekten gıda ile ilgili olan sorun sağlıksız gıda diğeri de yetersiz gıdadır. Bugün Türkiye ve Dünya’da altı saniyede bir açlıktan bir çocuğun öldüğü bir yerde yaşıyoruz. Bunun için gıdayı üretmek ve çoğaltmak ve bunu sağlıklı bir şekilde halka ulaştırmak gerekir" dedi.
 
Konuşmaların ardından FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri fuarının açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra davetliler İzmir Pastacılar ve Fırıncılar Derneği’nin yaptığı 10 metrelik pastayı keserek tadına baktı. Programa katılanlar törenin ardından stantları ziyaret etti.
 
Profesyonellerin ilgisi büyük 4 gün süre ile açık kalacak FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda Süt ve Süt Ürünleri, Un ve Unlu Mamuller, Yumurta, Su, Çay, Kahve Ürünleri, Şeker, Şekerleme, Sirke, Turşu, Tahin, Pekmez, Reçel, Bal, Helva, Bakliyat, Baharat, Sucuk, Yöresel ürünler, Meyve suyu ve Meyve suyu Konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün ve hizmetler sergileniyor.
 
Fuarı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler için ücretsiz ulaşım imkanı sağlandı. Basmane Meydanı’ndan Fuar İzmir’e 9.30’dan 16.30’a kadar her buçuk saatte, Fuar İzmir’den ise şehir merkezine 12.00’den 18.00’e kadar her saat başında ücretsiz ulaşım hizmeti sunuldu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER