banner9

Bu da Başarı Öz Çekimi

TAKEV'in başarılı öğrencileri Alman Dışişleri Bakanı ile aynı karede buluştu.

Bu da Başarı Öz Çekimi
Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, DAAD bursunu kazanarak Almanya’da yükseköğrenim görecek 120 bursiyerlerle bir araya geldi. Üçü İzmir’den TAKEV Lisesi mezunu olmak üzere Türkiye’den 6, tüm dünyadan 120 öğrencinin kazandığı Alman Hükümeti Şeref Bursunu kazanan öğrencileri ağırlayan Steinmeier, gençlere Almanya’da öğrenim gördükleri süre boyunca her konuda destekleneceklerini söyleyerek başarı dileklerini iletti. Günün modasına da uyan Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, aralarında TAKEVli DAAD bursiyerleri Yağmur Onay, Ayça Öner ve Gizem Çelebi’nin de bulunduğu  bir grup gençle selfie çektirmeyi de ihmal etmedi.
 
DAAD Bursu Nedir?
 
Alman Şeref Bursu diye de bilinen DAAD Bursu,öğrencilerin akademik ve dil başarısını değerlendirerek Almanya’da yüksek öğrenimini tamamlayıncaya kadar tüm masraflarının (üniversite harç ücreti-kitap masrafı-özel sağlık sigortası- gidiş/dönüş uçak bileti-yeme/içme-barınma masrafları) Alman Hükümeti tarafından karşılanması anlamına geliyor. 
 
Bu yıl Türkiye’den toplam 6 öğrencinin elde ettiği DAAD Şeref Bursu’nu almaya hak kazanan üç TAKEV Lisesi öğrencisi, sadece  TAKEV Okulları’nın değil İzmir ve Ege Bölgesi’nin de gurur kaynağı olmuş, Almanya’daki pek çok üniversiteden kabul alan öğrenciler yükseköğrenimlerini Münich Teknik Üniversitesi’nde sürdürme kararı almıştı.
 
DAAD Şeref Bursunu daha önceki yıllarda  , TAKEV Lisesi 2011-2012 yılı mezunlarından Ece İran; 2012-2013 mezunlarından  Deniz Cantimur ve geçtiğimiz yıl 2013-2014 mezunlarından Berkay Özerbay, Deniz Pınar Savcığil ve Ecem Eker almaya hak kazanmıştı. Alman Hükümeti’nin şeref bursuyla Alman Üniversiteleri’nde tüm masrafları karşılanarak okuma şansı elde eden İzmirli TAKEV Öğrencilerinin sayısı 8’e yükseldi.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER