banner9

Bozoklar'a 'Rio Branco' Nişanı

İşadamı ve mimar, Brezilya'nın İzmir Fahri Konsolosu Ali Tamer Bozoklar, Brezilya Devlet Nişanı olan 'Rio Branco' ile onurlandırıldı.

Bozoklar'a 'Rio Branco' Nişanı

Türkiye ile Brezilya ilişkilerinin gelişmesine verdiği desteği takdir etmek amacıyla, Fahri Konsolos Ali Tamer Bozoklar'a, Brezilya İstanbul Başkonsolosu Paulo Roberto França tarafından, İstanbul Ritz Carlton Oteli'nde düzenlenen törenle 'Rio Branco' nişanı verildi.

Törene, Türk ve Brezilya devlet erkanının yanı sıra, diğer yabancı ülke büyükelçileri, başkonsoloslar, konsoloslar, askeri ataşeler ve Brezilya Antalya Fahri Konsolosu- İzmirli İşadamı Cemal Özgörkey, İrlanda Fahri Konsolosu -İzmirli İşadamı Bülent Akgerman ve iş dünyasının önde gelen yöneticileri katıldı.

Gecede Jozi Levi Brazil Project Grubu, getirdikleri vurmalı çalgıları, misafirler ile paylaştı. Kısa bir tanıtım sonrası, tüm davetliler hep birlikte Brezilya ritimleri eşliğinde performans sergiledi.

Resmi tören tamamlandıktan sonra da davetliler, Brezilyalı ünlü müzik grubu 'Quinteto Violando'nun parçaları ile eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER