Bozkır İzmir'e Geliyor!

Avrupa Birliği Bakanlığı’nın İstanbul ve Antalya’dan sonra üçüncü temsilciliği, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır’ın katılımlarıyla 19 Şubat Perşembe günü İzmir’de açılıyor.

Bozkır İzmir'e Geliyor!
Avrupa Birliği Bakanlığı aynı gün,  Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu’nda, İzmirli sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerin temsilcilerinin katılımıyla “Türkiye’nin  Yeni Avrupa Birliği Stratejisi” konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenleyecek.
 
Toplantıda, AB üyelik sürecimizde Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne büyük katkıda bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri,  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır’a, “Türkiye’nin Yeni AB Stratejisi” ile ilgili görüş ve önerilerini ilk elden sunma fırsatını bulacak.
 
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından “Güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye” anlayışıyla düzenlenen diyalog toplantılarının ilki,  400’e yakın sivil toplum kuruluşundan 2000’den fazla temsilcinin katılımıyla 26 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da düzenlenmişti.
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır toplantı kapsamında Yeni AB İletişim Stratejisi ve müzakere sürecimize ilişkin değerlendirmelerini paylaştıktan sonra, samimi bir diyalog ortamında katılımcılar ile görüş alışverişinde bulunacak.
 
Toplantıda ayrıca, Yeni AB İletişim Stratejisi çerçevesinde yürütülecek projelerin finansmanı ile ilgili olarak, Erasmus+ Programı ve AB Katılım Öncesi Mali Yardım kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER