Boş Şehir İzmir Sanat'ta

Şeref Meselesi dizisi ile adını duyuran ve İzmirli tiyatroseverler tarafından da beğeni ile takip edilen Kağan Uluca, Boş Şehir oyunu ile İzmir’de sahneye çıkacak.

Boş Şehir İzmir Sanat'ta
Tiyatro4’ün 14 Kasım Cumartesi saat 20.30’da İzmir Sanat’ta sahneleyeceği Boş Şehir oyununda başrolleri Kağan Uluca ve KaST İstanbul oyuncularından Serdar Bakioğlu paylaşıyor. Oyunu sahnede uyguladığı başarılı denemeleri ile kendinden söz ettiren Derya Efe yönetiyor. Deyan Dukovski’nin yazdığı oyunu Tiyatro4’ün 15 kişilik ekibi 16 ayda hazırladı. Sadece tiyatroseverlerin değil, çağdaş sanat takipçilerinin de dikkatini çeken oyunda savaş nedeniyle boşalmış bir şehirde karşılaşan farklı taraflara mensup Gyore ve Gero kardeşlerin, savaş, düşmanlık, esaret, aşk, aile, cinsellik, para, kumar, içki, kadın, arkadaşlık, cinayet, din ve ölüm temaları üzerinden, kendileriyle, birbirleriyle ve hayatla hesaplaşmalarını trajikomik bir dille anlatıyor.
 
Sahne üzerindeki dijital uygulaması ve oyuncuların performansı ile İzmir’de seyircinin yoğun ilgi ve beğenisi kazanan oyun için bu sezon İzmir’deki son gösterim yapılacak. Boş Şehir’in İstanbul prömiyeri ise 27 Kasım’da Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak. Oyunun biletleri Mybilet’ten temin edilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER