banner51

Bornova'ya Tokat'tan Kardeş Kent Geldi

Bornova'ya, Tokat'ın Niksar ilçesinden kardeş kent olan Yazıcık Beldesi'nin 30 yıllık Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'yı ziyaret etti.

Bornova'ya Tokat'tan Kardeş Kent Geldi
 CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Başer ile CHP Bornova İlçe Başkanı Fatma Doğru'nun da katıldığı ziyarette iki belediye arasında kurulan kardeşlik ilişkilerinin daha da geliştirilmesi yönünde yapılacaklar konuşuldu. Atila, Bornova'nın Balkanlar ve Anadolu'nun dört bir yanından gelen yurttaşlara ev sahipliği yapan bir kent olduğuna dikkat çekerken, şu anda Türkiye'nin en deneyimli Belediye Başkanı ünvanına sahip olan Tuncer Uzunoğlu, mesafeleri böylesi dostlukların kurulmasına engel olmadığını söyledi.
 
Bornova'nın kardeş kentlerine son halka olarak eklenen Tokat'ın Niksar İlçesi'ne Bağlı Yazıcık Beldesi'nin Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'yı ziyaret etti. Ziyarette, Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Jülide Kesken, CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Başer, CHP Bornova İlçe Başkanı Fatma Doğru ile Bornova Belediyesi Meclis Üyeleri de hazır bulundu. 
 
Başkan Atila'yı beldelerine davet eden Yazıcık Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu, Bornova ile kardeş belediye olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki belediye arasında kurulan ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini söyleyen Uzunoğlu, " Bu ülke doğusuyla batısıyla, kuzezi güneyiyle bir bütün. Bu anlamda İzmir'le Tokat arasındaki 1100 km'lik mesafe böylesi dostlukların kurulmasına engel değil" diye konuştu.
 
Oldukça samimi havada gerçekleşen ziyarette, 1984 yılından bu yana aynı koltukta oturan Tuncer Uzunoğlu, küçük yerleşimlerde başkanlık yapmanın zorluklarını ve deneyimlerini de anlattı.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise ziyaretleri nedeniyle teşekkür ettiği konuklarına Bornova'nın demografik yapısını anlattı. Bornova'nın Balkan göçmeleri ile birlikte Anadolu'nun dört bir yanından gelen yurttaşların olduğu bir kent olduğuna dikkat çeken Başkan Atila, "Biz de bu yapının gereği olarak; 'Bornova Bizim Evimiz' diyor ve tüm vatandaşlarımızı kucaklamaya çalışıyoruz. Bu anlamda Hem Balkanlar, hem de Anadolu'dan pek çok kentle kardeş belediyeyiz. Yazıcık'ın da bu belediyeler arasına girmesi bizler için büyük mutluluk" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER