Bornova'ya Hayran Kaldılar

Energy Cities Yıllık Konferansı ve Genel Kurulu 1-3 Haziran tarihleri arasında Bornova’da yapıldı. Bornova Belediyesi’nin organizasyonunda ilçeyi de gezen Energy Cities üyesi Başkan ve üyeleri hayran kaldıklarını vurguladı.

Bornova'ya Hayran Kaldılar
 
Avrupa, Asya ve Afrika’daki 26 ülkeden 300’e yakın parlamenter, belediye başkanı, meclis üyesi, bürokrat, uzman ve akademisyenin katıldığı Energy Cities Yıllık Konferansı ve Genel Kurulu Yaşar Üniversitesi Rektörlük Salonu’nda gerçekleştirildi. Organizasyon kapsamında dünyanın enerji ve çevre konusundaki geleceğini ilgilendiren 10 oturum gerçekleştirildi. Energy Cities Yıllık Konferansı’na; CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Avrupa Birliği Temsilcisi Kader Sevinç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Energy Cities Yönetim Kurulu Başkanı Eckart Würzner ve üç kıtadan kentlerin yöneticileri, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, ilçe belediye başkanları katıldı.
 
Toplantıya katılan Belediye Başkanları ile delegasyon Bornova Belediyesi organizasyonunda ilçenin tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkanı buldu. Bornova’ya hayran kaldıklarını belirten üyeler, umduklarının ötesinde güzelliklerle karşılaştıklarını ifade etti. Energy Cities Yönetim Kurulu Başkanı ve Almanya Heidelberg Belediye Başkanı Eckart Würzner enerji geleceği konusunda pek çok çalışma yapan Bornova’nın bu konuları konuşmak için çok uygun bir Avrupa kenti olduğunu belirterek, “Bu nedenle Bornova ve İzmir’de olmaktan gurur duyuyorum. Bornova’ya hayran kaldık" dedi.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da “Energy Cities gibi dünyanın en önemli ve prestijli kurumlardan birinin yıllık konferansı ve Genel Kurulu’na ev sahipliği yapmak bizim için büyük bir gurur oldu. Bornovamızı bir Avrupa kenti olarak görmeleri ve bunu ifade etmeleri de bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER