banner51

Bornova'nın Milli Gururları

Danimarka’nın Odense kentinde geçen aralık ayı başında düzenlenen dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Bornova Belediyesporlu cimnastikçiler, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’yı ziyaret etti.

Bornova'nın Milli Gururları
Aralık ayı başında Danimarka’nın Odense kentinde düzenlenen dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Sude Aydın, Sıla Karakuş, Yaren Cesur ve Erce Gülen ile 2014 ve 2015 yılındaki diğer uluslararası turnuvalarda dereceye giren Hamza Şamil Yılmaz, Ayberk Koşak ve İsa Hamaratçılar, verdiği destek nedeniyle Başkan Atila’ya teşekkür etti. Başkan Olgun Atila, antrenörleri Gülşah Başol, Mahir Şenol, Aysun Yıldırım ve Seda Şahin ile birlikte ziyaretine gelen sporculara kol saati hediye etti. "Başarılarınızla gurur duyuyoruz" diyen Atila, Bornova Belediyesi olarak her zaman sporcuların yanında olduklarını söyledi.
 
EN İYİ DERECEYİ SUDE AYDI YAPTI
 
Danimarka’nın Odense kentindeki dünya şampiyonasında en iyi dereceyi Sude Aydın yaptı. 13-14 yaş grubunda yarışan Sude, 29 ülkeden 65 sporcunun mücadele ettiği elemelerde birinci oldu. Başarılı sporcu finallerde ise dünya 8’inciliğini elde etti. 11-12 yaş grubunda Sıla Karakuş ve Yaren Cesur ikilisi senkron 11’incisi olurken, 15-16 yaş grubunda Koray Altınel 33 senkron grubu arasından dünya 15’inceliğini elde etti. Aynı yaş kategorisinde Erce Gülen ferdi olarak 39’uncuoldu.
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER