Bornovalı Tekvandocular Avrupa İkincisi

Bornova Belediyespor Kulübü sporcuları kazandıkları başarılarla ilçenin gururu olmaya devam ediyor. Son olarak Antalya’da düzenlenen Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda 51 kilo erkeklerde İrfan Birsoy, 58 kilo erkeklerde de Abdurrahman Erkek Avrupa ikincisi oldu. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçedeki spor olanaklarını geliştirmeye devam edeceklerini söyledi

Bornovalı Tekvandocular Avrupa İkincisi
Bornova Belediyespor Kulübü, çeşitli branşlardaki başarılarına yenisini ekledi. Bornova Belediyespor Kulübü sporcuları Antalya’da düzenlenen Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda madalya gururu yaşattı. Şampiyonada, 51 kilo erkeklerde İrfan Birsoy, 58 kilo erkeklerde de Abdurrahman Erkek Avrupa ikincisi oldu. Genel Takım sıralamasında ise Bornova Belediyespor Kulübü, 26 ülkenin 85 takımı arasında 10’uncu sırada yer aldı.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, spor olanaklarını isteyen herkesin yararlanacağı şekilde genişletmek için çalıştıklarını belirterek, “Sağlıklı yaşamın temeli spordan geçiyor. Biz de bu bilinçle ilçemizde sporun yaygınlaşması için çalışıyoruz. Bornova Belediyespor Kulübümüz de hem amatör sporculara hem de kendilerini geliştirerek profesyonel olan gençlerimize altyapı olanakları sunuyor. Belediyemiz bünyesinde yetişip Avrupa ikincisi olan iki genç kardeşimize bundan sonraki spor yaşamlarında da başarılar diliyorum” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER