Bornovalı Amatörler Tek Vücut

Bornovalı amatörler tek vücut oldu. Aralarında Bornova Belediyespor'un da yer aldığı 35 kulübün temsilcisi birlik mesajlarının verildiği toplantıda buluştu. Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı İbrahim Aktaş, Türkiye'de sınırları içerisinde en fazla amatör kulüp bulunduran ilçenin Bornova olduğuna dikkat çekerek, Bornova Belediyesi'nin tüm imkanları ile yasaların öngördüğü çerçevede her zaman yanlarında olduğunu ifade etti

Bornovalı Amatörler Tek Vücut
Bornovalı amatör spor kulüpleri temsilcileri Şahin Tepesi Restoran'da düzenlenen toplantıda biraraya geldi, birlik mesajı verdi. Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, aralarında Bornova Belediyespor'un da yer aldığı 35 kulübün temsilcisi katıldı.
 
Amatörlerden teşekkür 
 
Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı İbrahim Aktaş, kulüp yöneticilerinin sorun ve taleplerini de dile getirdiği toplantıyı, bundan sonra her yılın ilk haftasında gerçekleştirmek üzere geleneksel hale getireceklerini söyledi. Hep birlikte oldukları sürece sorunların üstesinden daha kolay gelebileceklerini ifade eden Aktaş, Bornova Belediyesi'nin her zaman yanlarında olduğunu ifade ederek, "Türkiye'de sınırları içerisinde en fazla amatör kulüp bulunan ilçe Bornova. Bu anlamda Bornova Belediyesi'nin yükü de oldukça ağır. Buna karşın pek çok belediye halen vermezken, sezon başı ilk maddi desteği veren Bornova Belediyesi oldu. Unutmayalım ki; maçlarımızı oynadığımız 6 futbol sahası yine Bornova Belediyesi'ne ait ve Yusuf Tırpancı Sahası ayarındaki bir tesisi daha bizlerin hizmetine sunmak için ön çalışmalar başladı." diye konuştu. 
 
Belediyespor hepimizin
 
Bornova Belediyespor Kulübü Başkanı Cumhur Yılmaz da, Bornova Belediyesi'nin spor ile ilgili faaliyetlerini daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için kısa bir süre önce Spor Müdürlüğü kurulduğunu hatırlattı. Bornova Belediyespor'un sadece futbol değil pek çok branşta ve yaş grubunda vatandaşa spor yapma imkanı sunduğunu söyleyen Yılmaz, "Bu kulüpler hepimizin. Biz Bornovalılara hizmet için varız" dedi.
 
Toplantı sonrası Başkan Atila'ya ziyaret
 
Bornova Amatör Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı İbrahim Aktaş ve dernek yöneticileri, toplantının ardından Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'yı ziyaret ederek, verdiği destek nedeniyle teşekkürlerini iletti. Bornova'nın çok zengin bir sporcu potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Başkan Atila, "Temel amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek. Bu anlamda siz amatörlere destek olmak bizim için önemli görev. İmkanlarımız ölçüsünde her zaman sizlerleyiz. Hepimiz biriz" dedi.  
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER