Bornova'dan Van'a Spor Yardımı

Amatör spor kulüplerinin maddi, manevi her zaman yanında olan, her yaştan sporcuları destekleyen Bornova Belediyesi yardım elini bu defa Van'a uzattı. Bornova Belediyespor'da yetişip Van'a beden eğitimi öğretmeni olarak atanan iki sporcu, Kamil Okyay Sındır'dan spor malzemesi istedi, Başkan hemen gönderdi

Bornova'dan Van'a Spor Yardımı
Bornova Belediyespor Kulübü futbol takımının eski oyuncularından Serkan Atilla ile eski kaleci Hüseyin Özbaykal bir süre önce beden eğitimi öğretmeni olarak Van’da göreve başladı. Elaçmaz Ortaokulu'nda görev yapan Serkan Atilla ve Ünseli Mehmet Bey Çok Programlı Lisesi’nde görev yapan Hüseyin Özbaykal Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır'ın spora verdiği önemi ve hassasiyeti okul yönetimlerine ilettiler. 
 
Okul yönetimleri tarafından Bornova Belediyesi'ne yapılan başvuru hızla değerlendirildi ve hemen hemen her branş için spor malzemesi gönderildi. Futbol, voleybol, cimnastik, hentbol, masa tenisi ve badminton branşlarında ihtiyaç olabilecek her türlü malzemenin yanı sıra eşofman, antrenman yeleği, forma, şort, tozluk gibi spor kıyafetleri de temin eden Bornova Belediyesi iki okula toplam 436 parça spor malzemesi gönderdi. Öğretmenler ve okul yönetimleri Başkan Sındır'a destekleri için teşekkürlerini ilettiler, öğrencilerin Bornova Belediyespor formalarıyla çekilmiş fotoğraflarını gönderdiler.
 
Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Zaman zaman kardeş belediyelerimizden ve uzak illerimizden böyle talepler geliyor. Biz de elimizden geldiğince bunları değerlendirmeye gayret ediyoruz. Van en uzak ilimiz ama bu mesafe hiç önemli değil, biz hep yan yanayız. Van Depremi’nde de seferber olup kardeşlerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için yardım malzemelerimizi göndermiştik. Şimdi de belediyemizin spor kulübünden yetişip orada öğretmenlik yapan kardeşlerimiz ve okul yönetimleri taleplerini ilettiler, seve seve kabul ettik. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluk her şeyden daha önemli" diye konuştu.  
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER