Bornova'dan 257 Milyon Liralık Bütçe

Bornova Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi 257 milyon 200 bin lira olarak kabul edildi. Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kabul edilen bütçenin 45 milyon liralık bölümü fiziki yatırımlara ayrılırken, sosyal yardım, kültür, sağlık ve spor faaliyetlerine 50 milyon liranın üzerinde kaynak aktarıldı.

Bornova'dan 257 Milyon Liralık Bütçe
Bornova Belediyesi’nin 257 milyon 200 bin liralık 2016 yılı bütçesi Bornova Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kabul edildi. Bütçenin 45 milyon lirası fiziki yatırımlara ayrılırken, 50 milyon liranın üzerinde bir bölümünün ise sosyal yardım, kültürel faaliyetler, sağlık ve spor faaliyetleri için kullanılması öngörüldü. 2016 yılı bütçesinde; Doğanlar Stadı ek tribün yapımı, çocuk köyü, yeni parklar, mevcut parkların yenilenmesi, Atatürk Mahallesi Düğün Salonu ve Spor Salonu, Deprem Etüd Merkezi, Işıkkent ve Naldöken futbol sahaları yapımı, İnönü Mahallesi Pazaryeri, kentsel tasarım uygulamaları, proje hazırlıkları ve kamulaştırmalar ön plana çıktı. Bunun yanında ihtiyaçlar doğrultusunda yeni iş makineleri, kamyon ve ambulans alınması planlandı.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 2016 yılı bütçesini belirlerken temel dayanak noktalarının Bornovalıların öncelikleri ve beklentileri olduğunu söyleyerek, "Gerçekleştireceğimiz faaliyetlere aktaracağımız kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla çok titiz bir çalışma yaptık. En ince ayrıntıları düşündük. Bütçemizin halkımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılayacak bir bütçe olduğunu düşünüyoruz. Yatırıma öncelik veren ama bunun yanında kültürel faaliyetleri, sosyal yardımları da kapsayan çok yönlü bir bütçe ile halkımıza hizmet edeceğiz" dedi.
 
Bornova Belediye Meclisi’nde, Ankara’da yaşanan terör saldırısında yaşamını kaybeden vatandaşlar anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Öte yandan geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Yıldız’ın resmi çiçeklerle toplantı salonundaki yerini aldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER