Bornova'da Toplu Nikah

Bornova Belediyesi, ihtiyaç sahibi 10 çift için toplu nikah töreni düzenledi. Çiftlerin nikahlarını kıyan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, evlilik cüzdanlarını verip, ömür boyu mutluluk diledi.

Bornova'da Toplu Nikah
 
Toplu nikah töreni kapsamında, ihtiyaç sahibi 10 çiftin kuaförden fotoğraf çekimine, gelinlik ve damatlıklardan ayakkabılarına kadar bütün düğün masrafları Bornova Belediyesi tarafından karşılandı. Çiftler için eğlenceli bir düğün töreni de yapıldı. Kuaförden sonra Dramalılar Köşkü’nde fotoğraf çekimleri yapılan çiftler daha sonra Büyükpark içindeki Down Kafe’ye de uğrayarak mutluluklarını down sendromlu gençlerle paylaştı. Çiftler, düğün törenin yapılacağı salona İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üzeri açık tur otobüsüyle gitti.
 
Çiftler hayatlarını birleştirecekleri sahneye meşaleler eşliğinde gondollarla geldi. Bazı çiftlerin mutluluklarına çocukları da şahit olurken, ikinci baharını yaşayan gelin ve damatların sevinci görülmeye değerdi. Çiftlerin nikah şahitliklerini CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, CHP Bornova İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Koç, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse, meclis üyeleri ve muhtarlar yaptı.
 
NİKAHLARI BAŞKAN KIYDI
 
Tüm çiftlerin nikahını kıyan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, evlilik kurumunun toplumumuz için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Burada yaşadığınız mutluluk bir ömür boyu sürsün. Birbirinize karşı olan sevgi ve saygınızı hiç yitirmeyin. Biz her çift için iki fidan diktik. Bu fidanlarda sizlerin birlikteliği gibi hep yaşaşın" diye konuştu. Başkan Atila, organizasyona katkı koyan tüm firmalara ve hayırseverlere de teşekkür etti.
 
Düğün pastası hep birlikte kesildi. Gecenin ilk dansını eşiyle birlikte yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, uzun süre çiftlerle birlikte sahnede kaldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2016, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER