banner51

Bornova'da STK'lara Belediye Çatısı

Bornova Belediyesi ’ortak akıl’ ilkesi doğrultusunda Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü kurdu. Koordinatörlüğün tanıtım toplantısı, Balkan-Rumeli göçmen dernekleri temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Bornova'da STK'lara Belediye Çatısı
 
Bornova Belediyesi bünyesinde Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü kuruldu. Koordinatör olarak İzmir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nde 10 yıldan beri görev yapan dernekler uzmanı Şef Şahin Doğan görevlendirildi. Koordinatörlüğün tanıtımı Şahin Tepesi Kafeterya’da düzenlenen toplantıda yapıldı. Koordinatör Şahin Doğan, Bornova’daki dernekler ile ilgili istatistiki bilgileri paylaşarak koordinatörlüğün misyon, vizyon ve görevlerini anlattı.
 
İlçede faaliyet gösteren Balkan-Rumeli göçmen dernekleri temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, amaçlarının ilçedeki bir sivil toplum örgütlerinin güçlenmesine katkıda bulunmak olduğunu söyledi. “Hizmet yolunda olmazsa olmazımız ortak akıl" diyen Atila, “İlçemizde faaliyet gösteren derneklere eğitim ve rehberlik hizmeti vermek, hizmetlerinin geliştirilmesi yönünde çalışmalarına yardımcı olmak ve belediyemizin derneklerle ilgili koordinasyonunu sağlamak için STK Koordinatörlüğü kurduk. Bundan sonra ilişkiler ve işbirliğimizin daha da gelişeceğine inanıyorum" dedi.
 
İLK ORTAK PROJE: 23 NİSAN
 
Başkan Atila’nın dernek temsilcilerinin istek, öneri ve taleplerini dinleyip tek tek cevap verdiği toplantıda, bu yıl ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Balkanlardaki 10 kardeş kentin katılımıyla gerçekleştirmek için bir taslak hazırlanması kararlaştırıldı. Bu organizasyonda Balkan - Rumeli dernekleri ile birlikte hareket etmek istediklerini belirten Atila, "Her kentten 20’si öğrenci olmak üzere toplam 35 kişiyi çağıracağız. Özellikle çocukların sizlerin de katkılarıyla evlerimizde ağırlanması istiyoruz. Bu organizasyon sanayide ve eğitimde bir marka olan Bornova’nın Kültür ve Turizm kenti olmasına büyük katkı sağlayacaktır" diye konuştu.
 
BAŞKAN ATİLA’YA TEŞEKKÜR
 
Dernek temsilcileri adına konuşan Ege Balkan-Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, Başkan Atila’nın sadece İzmir’e değil Türkiye’ye örnek olacak işlere imza attığını ifade ederek, "Bu hizmetlerin devam etmesi yolunda genç Başkanımızın yanındayız" dedi. Pehlivanoğlu, Balkan-Rumeli dernekleri olarak yeni kurulan koordinatörlüğü memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, Bornova Belediyesi’nin desteğiyle bundan sonra daha etkin ve güçlü olacaklarını vurguladı.
 
TOPLANTIYA KATILAN DERNEKLER
 
Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği
 
Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bornova Şubesi
 
İzmir Avrasya Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 
Makedonyalı Göçmenleri Birleştirme Dayanışma ve Kültür Derneği
 
İzmir Sancak Rumeli Kültür ve Dayanışma Derneği
 
İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bornova Şubesi
 
Ege Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği
 
İzmir Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği
 
Ege Balkan Türkleri Federasyonu
 
Güreler Rumeli Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği
 
Makedonya Debre Kültür Yardımlaşma Derneği
 
Makedonya Stratejik Araştırmalar Derneği
 
İzmirli Evladı Fatihanlar Derneği
 
Makedonya Köprülü Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği
 
Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu
 
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi
 
Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu
 
İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğ
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER