banner51

Bornova'da STK Buluşması

BORNOVA’daki sivil toplum kuruluşları (STK), Bornova Belediyesi’nce düzenlenen organizasyonda bir araya geldi.

Bornova'da STK Buluşması
 
Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki sivil toplum kuruluşları buluşması, ilçede faaliyet gösteren 200 kuruluşun katılımıyla gerçekleşti. Derneklerden vakıflara, meslek odalarından sendikalara; yardımlaşma ve dayanışma, kültür, sanat, spor ve sağlık başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yaptıkları sunumlarla faaliyetlerini anlattı. Karşılıklı görüş alışverişinde de bulunulan etkinlikte, birlikte neler yapılabileceği konuşuldu.
 
İzmir Kan Ordusu Derneği’nin desteği ile hayata tutunan Lösemi Hastası Elif Selmanoğlu da sevimli kıyafeti ile sahnedeydi. Minik Elif, tüm kan bağışçılarına teşekkür ederken duygusal anlar yaşandı.
 
STK temsilcileri kendileri ile ilgili bir birim kuran Bornova Belediyesi’ne teşekkür ederken, Yörük Türkmen Kadınları Derneği Başkanı Emine Güven, "Bornovamızın evladı" diye hitap ettiği Başkan Olgun Atila’ya Mustafa Kemal Atatürk’ün efe kıyafeti ile resmedilmiş tablosunu hediye etti.
 
Bornova’nın 600 sivil toplum örgütünün faaliyet gösterdiği dinamik bir kent olduğunu vurguluyan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. Ben çok şanslı bir belediye başkanıyım. Çünkü, güçlü, etkin ve yetkin sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde çalışıyorum. Bornova Belediyesi olarak sizlerle daha da güçlüyüz. Ortaya koyduğumuz sizlerin desteğiyle daha da anlamlı hale geliyor. Bize inandığınız ve birlikte hareket ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER