banner9

Bornova'da Sinema Keyfi

Bornova Belediyesi, çoğu son dönemde çekilen Türk Sineması’nın seçme filmlerini izleyicilerin beğenisine sunuyor.”Seni Seviyorum Adamım” ve “Beyaz Melek” filmleriyle başlayan gösterimler, Ekim ayı boyunca Çarşamba-Cuma günleri seyirciyle buluşacak. Vatandaşlar, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde gösterilecek filmleri ücretsiz olarak izleyebilecek.

Bornova'da Sinema Keyfi
Bornova Belediyesi, Türk Sineması’nın birbirinden güzel filmlerini, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Geçen sene “Salı-Çarşamba Sinema Günleri” adıyla ilk kez yapılan gösterimler; bu yıl da vatandaşlara Sonbahar’da film izleme keyfi yaşatıyor.
 
30 Eylül’de başlayan etkinliğin ilk filmi“Seni Seviyorum Adamım” ve sonrasında seyirciyle buluşan “Beyaz Melek” filmlerinin gösterimlerine Bornovalılar yoğun ilgi gösterdi. Yapılan içecek ve patlamış mısır ikramları da gelenlere sinema salonlarındaki gibi film seyretme keyfini yaşattı.
 
Tüm Bornovalıları, gösterimleri izlemeye davet eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Yerel yönetim olarak yaptığımız fiziki yatırımların yanı sıra, sosyal ve kültürel alanlarda da hizmet vermeye çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz konserler, tiyatro gösterimleri ve çeşitli etkinliklere vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Bu da bizi çok memnun ediyor” dedi. 
 
30 Eylül’de başlayan filmler 28 Ekim’de son bulacak. Çarşamba ve Cuma  günleri saat 20.30’da izleyiciyle Altındağ Atatürk Kültür Mekezi’nde buluşturulacak gösterimlerin yapılacağı tarihler ise şöyle:
  
    
TARİH                                    FİLM                                                      
7 Ekim Çarşamba Bir Zamanlar Anadolu’da 
9 Ekim Cuma Deli Deli Olma
14 Ekim Çarşamba Aşk Tesadüfleri Sever
16 Ekim Cuma Beynelmilel
21 Ekim Çarşamba 120
23 Ekim Cuma Uzun Hikaye
28 Ekim Çarşamba Başka Dilde Aşk
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER