banner51

Bornova'da Sertifika Zamanı

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde 2016 Bahar 1. Dönem kurslarına katılan öğrenciler sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadı. Kimya, Biyoloj ve Astronomi eğitimlerini deneylerle ve gözlemler yaparak alan 120 öğrenci, düzenlenen törenle katılım belgelerini alırken, Ege Üniversitesi’nden gelen ve öğretmenlerle derse giren 15 gönüllüye de teşekkür belgesi verildi.

Bornova'da Sertifika Zamanı
Bornova Belediyesi’nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde öğrencilere yönelik düzenlenen popüler bilim kulübü eğitimleri 2016 Bahar 1. Dönem mezunlarını verdi. Farklı okullardan gelen öğrenciler, katıldıkları kulüplerde bilimsel olayları deneyler ve gözlemlerle eğlenerek öğrendi.
 
Eğitimlere, Ege Üniversitesi’nden 15 gönüllü öğrenci de ders kapsamında destek verdi. 3 aylık eğitim sürecinin ardından düzenlenen törende 35 Biyoloji öğrencisi, 45 Kimya öğrencisi ve 40 Astronomi öğrencisi Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın elinden sertifikalarını aldı. Ege Üniversitesi’nden gelen gönüllülere de teşekkür belgesi verildi.
 
Bornova Belediyesi’nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde farklı eğitimler verildiğini söyleyen  Başkan Olgun Atila, “Çocuklarımızın eğitimleri bizim için çok önemli. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, büyük park içinde ve köylerimizde çocuklarımız için bir çok eğitim etkinliği düzenliyoruz. Bunları yaparkende en büyük paydaşlarımız olan üniversitelerden destek alıyoruz. Bu kapsamda gönüllü olan öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar bizim iyilik meleklerimiz ” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER