banner51

Bornova'da Ramazan Hazırlıkları Tamam

Bornova Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliği ile Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. İzmirli hayırseverlerin desteği ile Ramazan ayı kapsamında Bornova’nın her yerinde iftar yemeği dağıtılacak.

Bornova'da Ramazan Hazırlıkları Tamam
Geçen yıl ilk kez yapılan Ramazan Kumpamyası bu sene de Bornova’nın 25 mahallesini dolaşarak vatandaşa keyifli zaman yaşatacak. Ayrıca Bornova genelinde yapılan temizlik çalışmaları arttırılırken, özellikle fırınlar olmak üzere gıda üreticilerine yapılan denetimler de arttırıldı.
 
Bornova Belediyesi ve Türk Kızılayı Bornova Şube Başkanlığı arasında geçen yıl imzalanan Destek Hizmet Projesi İşbirliği ile düzenlenen iftar yemekleri bu sene de Ramazan ayı boyunca Bornova’nın farklı mahallelerinde dağıtılacak. Kurulacak olan iftar çadırlarıyla birlikte geçen yıl büyük ilgi gören ve eski ramazan ruhunu yaşatan Ramazan Kumpanyası da Bornovalılar ile tekrar buluşacak. Karagöz Hacivat, Dans Şovları, Tuzsuz Deli Bekir ve Oğlu, İbiş ile Efendi, İbiş ile Ali Nazik ve sihirbaz gösterileri ramazan gecelerine renk katacak.
 
Bornova’nın her yerinde iftar sofraları kurulacak
 
İzmirli hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanacak olan iftar çadırları Bornova’nın 29 mahallesini gezerken, Yeşilova Karacaoğlan Mahallesi’nde ise her gün iftar yemeği dağıtımı yapılacak. İzmirli hayırsever kurum, kuruluş ve kişilerin bağışlarıyla organize edilen iftar yemeklerinin her biri, yaklaşık bin 200 kişiye ulaşacak.  Bornova Belediyesi’nin ikram aracı da iftar saatinden sonra çeşitli noktalarda limonata, çay, kahve ve su servisi yapacak.
 
Hijyenik ortamda ibadet
 
Tüm yıl boyunca ilçedeki Cem evi, Kilise ve Camilerde düzenli olarak temizlik hizmeti veren Bornova Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde temizlik çalışmalarını da yoğunlaştırdı. Vatandaşların daha hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler camileri sırayla baştan aşağı temizlemeye devam ediyor. Ayrıca Bornova Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri Ramazan ayında yoğun olarak çalışan gıda işletmelerine yönelik denetimleri de arttırdı.
 
Ramazan Ayı’nın birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu ortaya çıkardığını hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Türk Kızılayı ile yaptığımız işbirliğiyle yılın 12 ayı Dost Market aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Ramazan ayında da iftar çadırlarımızda vatandaşlarımıza yemek dağıtırken, Ramazan Kumpanyası ile de eski ramazan ruhunu yaşatacağız” dedi.
 
Ramazan ayında Bornova’da kurulacak olan iftar çadırı ve tarihleri ise şunlar:
 
6 Haziran  Pazartesi:  Karaçam Mahallesi
7 Haziran  Salı: Atatürk Mahallesi (PazarYeri)
8 Haziran Çarşamba: Kurudere Mahallesi
9 Haziran Perşembe: Çamdibi Atatürk Parkı
10 Haziran Cuma: Doğanlar Mahallesi (Dost Market)
11 Haziran Cumartesi: Kayadibi Mahallesi
12 Haziran Pazar: Yeşilçam Mahallesi (Yeşilçam İlkokulu)
13 Haziran Pazartesi: Çamiçi Mahallesi
14 Haziran Salı: Eğridere Mahallesi
15 Haziran Çarşamba: Gökdere Mahallesi
16 Haziran Perşembe: Altındağ Atatürk Kültür Merkezi
17 Haziran Cuma: Çamdibi Atatürk Parkı
18 Haziran Cumartesi: Merkez Mahallesi(Altındağ İlköğretim Okulu)
19 Haziran Pazar: Beşyol Mahallesi
20 Haziran Pazartesi: İnönü Mahallesi (Çarşamba Pazarı)
21 Haziran Salı: Bornova Büyük Park
22 Haziran Çarşamba: Işıklar (Işıkkent Pazaryeri)
23 Haziran Perşembe: Laka Mahallesi
24 Haziran Cuma: Tuna Mahallesi
25 Haziran Cumartesi: Kavaklıdere Mahallesi
26 Haziran Pazar: Sarnıç Mahallesi
27 Haziran Pazartesi: Çamkule Pazaryeri
28 Haziran Salı: Evka-3 Mahallesi
29 Haziran Çarşamba: Meriç Mahallesi
30 Haziran Perşembe: Naldöken Mahallesi
1 Temmuz Cuma:  Ümit Mahallesi (Muhtarlık önü)
2 Temmuz Cumartesi: Pınarbaşı Mahallesi (Yeni Çarşı Meydanı)
3 Temmuz Pazar: Zafer Mahallesi
 
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER