banner51

Bornova'da Okul Gibi Hobi Kursları

Bornova Belediyesi’nin 7’den 70’e tüm Bornovalılar için 8 ayrı merkezde açtığı yaz dönemi hobi kursları büyük ilgi gördü. Şimdiden kış dönemi için hazırlıklarını tamamlayan Bornova Belediyesi, 9 Eylül 2013’ten itibaren yeni kayıtları almaya başlayacak. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır başta çocuklar olmak üzere herkesin bu kurslardan mutlaka yararlanmasını istedi

Bornova'da Okul Gibi Hobi Kursları
 
Vatandaşların yaz tatillerini değerlendirmesi için 3 aylık hobi kurslarıyla binlerce kişiye müzikten tiyatroya, takı tasarımdan halk oyunlarına onlarca dalda eğitim veren Bornova Belediyesi, kış dönemi kursları için de hazırlıklarını tamamladı. Bu kış 8 ayrı merkezde 20 ayrı hobi ve beceri edindirme kursları verilecek. Kurs kayıtları 9 Eylül 2013’te başlayacak, 25 Eylül 2013’e kadar devam edecek.
 
Kurslar, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Mevlana Toplum Bilim Merkezi, Altındağ Toplum Kalkınma Merkezi, Naldöken Kültür Merkezi, Engelliler Merkezi ile Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde verilecek.
 
Bağlama, bale, çocuk korosu, gitar, halk oyunları, iğne oyası, keman, klarnet, latin dansları, piyano, resim, satranç, seramik, yan flüt, takı tasarım, el sanatları, zumba dansı, tiyatro, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dallarında ücretsiz verilen hobi ve beceri edindirme kurslarından binlerce yurttaş faydalanabilecek. İsteyenler kayıtlarını kursların verildiği merkezlerden yapabilecek. Kış dönemi kurslarının eğitimleri Ekim ayından itibaren başlayacak.
 
Sosyal belediyecilik anlayışını her zaman ön planda tuttuklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Rutin işlerin, fiziki yatırımların yanında sosyal belediyeciliğe de önem veriyoruz. Kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında da Bornovalıların yanında oluyoruz. Yaz tatilinin ardından kış dönemine girerken, yurttaşlarımızın öğrenmelerine, kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak için yoğun bir program hazırladık. Her biri alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilecek kursların katılan herkese çok yararlı olacağını düşünüyorum. Tüm anne ve babaların çocuklarını mutlaka bu kurslara göndermelerini rica ediyorum. Ayrıca büyükler de kurslarımızdan yararlanabilir” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER