banner9

Bornova'da Mutlu Eden Proje

Bornova Belediyesi tarafından çocuklu kadınların gündelik işlerini rahat yapabilmesi ve sosyal hayatın içinde yer alabilmesi amacıyla hayata geçirdiği ücretsiz Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri yoğun ilgi görüyor. 3-6 yaş arası çocukların hafta içi üç gün 3’er saat olarak bırakabildikleri 2 ayrı merkezde çocuklar eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Bornova'da Mutlu Eden Proje
Mevlana Mahallesi  ve Evka 3 Mahallelerinde bulunan 2 ayrı merkezde çocuklar sabah ve öğlen olmak üzere 2 farklı grupta eğitim görüyor. 3-6 yaş arasındaki çocuklar hafta içi üç gün, üçer saat olmak üzere merkeze bırakılabiliyor. Temmuz 2016’da hizmete giren Mevlana Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’nden bu güne kadar aylık olarak ortalama 500 çocuk hizmet aldı.
 
Nisan 2017’de hizmete giren Yağmur Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’nden ise aylık ortalama 250 çocuk yararlanıyor. Merkezlere bırakılan minikler şarkılar ve oyunlar öğrenirken, oyuncaklarla da oynuyor. Resim ve grup çalışmaları yaparak yaşadıkları dünya ve çevre hakında da eğitim alıyor. Burada geçirdikleri zaman içinde süt, meyve ve kek ikramı da yapılıyor.  Çocuk Gelişim Uzmanları ile beraber yardımcı öğretmenlerin de görev yaptığı merkezlerde çocukların psikomotor, sosyal, duygusal, bedensel ve öz bakım gelişimleri konusunda da destek olunuyor. Mevlana’dakinden farklı olarak müstakil bir binada hizmet veren  Evka 3 Mahallesi’nde bulunan Yağmur Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’de, çocukların keyifle zaman geçirebildiği sinema, sanat ve oyun odaları yer alıyor. 1000 metrekare alanda kurulan ve 125 metrekare kapalı alana sahip olan merkezin bahçesinde ise çocuk parkı ile hobi bahçesi bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2017, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER