Bornova'da Muhtarlık Binaları Yenileniyor

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila Bornovada'ki mahalle muhtarlarıyla Şahin Tepesi Restoran'da gerçekleşen kahvaltıda bir araya geldi.Başkan Atila, her gün yüzlerce vatandaşın hizmet aldığı muhtarlık binalarının yenileneceği müjdesi verdi. Pilot mahalle olarak Bornova Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nce projeleri hazırlanan Evka-3, Yeşilova ve Pınarbaşı mahallelerindeki muhtarlık binaları yenilenecek.

Bornova'da Muhtarlık Binaları Yenileniyor
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ihtiyaç ve sorunları belirlemek için düzenlediği kahvaltıda muhtarlık binalarının, Tasarım Müdürlüğü ve üniversitelerin işbirliği çerçevesinde yenileneceği müjdesini verdi. Toplantıya katılan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ziya Çavdar ise organik tarım ile ilgili çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 
Başkan Atila; muhtarlık binalarıyla ilgili kentsel tasarım müdürlüğünün çalışmaları doğrultusunda Türkiye'de farklı bir tasarım oluşturarak örnek olmak istediklerini dile getirdi. Pilot mahalle olarak projeleri hazırlanan Evka-3, Yeşilova ve Pınarbaşı mahallelerindeki muhtarlık binaları Üniversite öğrencilerinin de desteği ile tasarlanacak. Ofis projelerinin hepsinin standart olduğu ve terası da olan proje örnekleri muhtarların beğenisine sunuldu.
 
30 Mart seçimleri sonrası mahalleye dönüşen eski köy yerleşimlerinin kalkınması yönünde çalışmalara ağırlık verildiğini dile getiren Başkan
 
Atila; bu yöndeki projeleri anlattı. Atila, Ege Üniversitesi'nin de işbirliği ile hem Bornova'da yaşayan öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak hem de eski köy yerleşimlerine katkı sağlamak amacıyla köy pansiyonculuğu yapılabileceğini dile getirdi. Böylece öğrencilerin yurtların dışında ev ortamında barınması ve mahalle statüsü kazanan köylere tarım ve hayvancılık dışında bir gelir kaynağı oluşturulacağına dikkat çekti.
 
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ziya Çavdar ise organik tarım ile ilgili yapılan çalışmalardan bahsederek, organik tarım konusunda muhtarları bilgilendirdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER