banner9

Bornova'da İş Garantili Kurs

Bornova Belediyesi’nin MTK Tekstilciler Sitesi, Ege Üniversitesi ve İŞKUR işbirliğiyle açtığı iş garantili meslek edindirme kursunda dördüncü dönem de tamamlandı. 2.5 ay süren Dikiş Makinesi Operatörü – Kumaş Kursu’nu bitiren 25 kadın, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Bornova'da İş Garantili Kurs
Bornova Belediyesi, MTK Tekstilciler Sitesi, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği ve İŞKUR Bornova Şubesi’nin işbirliğinde açılan Dikiş Makinesi Operatörü – Kumaş Kursu’nda dördüncü dönem de tamamlandı. 2.5 ay süren iş garantili meslek edindirme kursuna başarıyla bitiren 25 kadın, sertifikalarını Bornova Belediyesi Altındağ Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende aldı.
 
Kursun devamı gelecek
 
Kursiyerlerin sertifikalarını, katılımcı kurumların yetkilileri, belediye bürokratları ve muhtarlarla birlikte veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, kadınların iş sahibi olmasının büyük mutluluk olduğunu belirtti. Kursiyerlere seslenen Başkan Atila, “Yaz sonunda bu kursun beşincisini açmayı planlıyoruz. Sizlerden ricam arkadaşlarınıza, komşularınıza aldığınız eğitimi anlatın ki; onlar da bu imkandan yararlansınlar” diye konuştu.
 
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Oktay Pamuk, ise mutluluğunu; “Olgun Başkanımızla göreve gelmeden önce birlikte kurduğumuz hayalin dördüncü safhasını yaşıyoruz” sözleriyle ifade etti.
 
MTK Tekstilciler Sitesi Ömer Mancı ise tüm proje ortaklarına teşekkür ederek, kursiyer kadınlarına atılacakları iş yaşamında başarılar diledi.
 
Sertifikayı alanın işi hazır
 
Bornova Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak 2015 yılında hayata geçirdiği kurs kapsamında, 2.5 ay süren eğitimler ile tekstil sektöründe çalışacak dikiş makinesi operatörleri yetiştiriliyor. İş güvenceli olarak düzenlenen kursta, eğitimleri Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim görevlileri veriyor. Kursu başarı ile bitirerek sertifika alan kadınlar ise hemen işe yerleştiriliyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER