Bornova'da Esnaf-Yerel Yönetim Dayanışması

Bornova 3. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi’nin Geleneksel “Kuru fasulye, pilav, turşu günü”nde esnaf ve yerel yöneticiler biraraya geldi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan, Bornova Müftüsü Muhammet İnceoğlu ve bazı kamu kurumlarının temsilcilerinin de katıldığı yemekte birlik ve dayanışma mesajları verildi

Bornova'da Esnaf-Yerel Yönetim Dayanışması
Bornova’da faaliyet gösteren 3. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi her ayın ilk Çarşamba günü gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Kuru fasulye, pilav, turşu günü”nde’ esnafla yerel yöneticileri biraraya getirdi. Kooperatif’in yönetim binasında gerçekleştirilen yemeğe Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan, Bornova Müftüsü Muhammet İnceoğlu ve bazı kamu kurumlarının temsilcileri de katıldı. Başkan Atila’nın oto tamirci esnafıyla bol bol sohbet edip sıkıntı ve taleplerini de dinlediği yemekte birlik ve dayanışma mesajları verildi.
 
3. Oto Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Bülent Akşeker,  geleneksel hale getirdikleri “Kuru fasulye, pilav, turşu günü”nün esnafın vazgeçilmezleri arasına girdiğini söyledi. Esnaf olarak bir lokma ekmeği bölüşmesini bilen ahi kültüründen geldiklerini söyleyen Akşeker, “Bu kültürümüzün gereğini böyle güzel buluşmalarla yerine getirmenin onurunu yaşıyoruz. Burada kaynaşıyor, dostluklarımızı geliştiriyoruz. Bu dayanışma ortamına katılarak destek verdikleri için konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Dost Kart için teşekkür
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila 3. Sanayi Sitesi’nin kuruluşunun 40’ıncı yılında olduğunu hatırlatarak, “Bornova Belediyesi olarak üniversitelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla olduğu gibi esnafımızla işbirliğine de büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimizin daha ekonomik şartlarda alışveriş yapmasına, esnafımızın da işlerinin artmasına olanak sağlayacak Dost Kart uygulamasına katılımları nedeniyle 3. Sanayi Sitesi’ndeki esnafımıza teşekkür ediyoruz. Bornova’da esnafımızın kalkınmasını hedefliyoruz. Bunun gerçekleşmesi için hep birlikte dayanışma içinde mücadele etmemiz gerekiyor” dedi.
 
Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan da esnafın kendi arasında güzel bir gelenek yarattığını söyleyerek bunun devam etmesi gerektiğini söyledi. Böyle buluşmaların dayanışmaya aracılık ettiğini söyleyen Kaymakam Dr. Kadri Canan, “En büyük temennim Bornova’nın her yerinde bu sevgi ve muhabbet ortamının yaşanmasıdır” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER