Bornova'da Eğitimler Bitmiyor

Bornova Belediyesi çocukların daha mutlu yetişmesi için annelere eğitim verdi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Mutlu Çocuk Yetiştirme Eğitimi’ne katılan kadınlara doğru yaklaşım biçimleri anlatıldı.

Bornova'da Eğitimler Bitmiyor
Bornova Belediyesi, çocukların yetiştirilmesinde ailelere destek vermek için “Mutlu Çocuk Yetiştirme Eğitimi” düzenledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Çamdibi Kadın Danışma Merkezi’nde Aktif Felsefe işbirliği ile düzenlenen eğitimde anne, baba ve çocuk iletişimi hakkında bilgiler verildi.
 
Tüm mahallelerde verilecek
 
Çocuk gelişimi uzmanları tarafından verilen ve skeçlerle desteklenen eğitimde çocukların yetiştirilmesinde yapılan yanlışlar ve doğru yaklaşım biçimleri detaylarıyla anlatıldı. Yaklaşık 60 kadının katıldığı eğitimin soru cevap bölümü sohbet havasında geçti. Bornova Belediyesi yetkilileri eğitimlerin Bornova’nın diğer mahallelerinde de devam edeceğini söyledi.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çocukların iyi yetişmesinin en öncelikle projeleri arasında yer aldığını belirterek, “Okula destek kursları, hobi ve beceri edindirme kursları ile çeşitli sosyal faaliyetlerle çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunuyoruz. Ancak eğitimin ailede başladığı da önemli bir gerçek. Bunun için ailelerin, özellikle de annelerimizin daha bilinçli olması gerekiyor. Bu düşünceyle çocuk gelişimi uzmanlarıya annelerimizi biraraya getirdik. Düzenlenen eğitimlerin yararlı olacağına inanıyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER