Bornova'da Ata'ya Saygı Yürüyüşü

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği’nce her yıl düzenlenen 10 Kasım Ata’ya Saygı Tırmanışı bu yıl Bornova’da yapıldı. Bornova Belediyesi tarafından organize edilen yürüyüşe İzmir ve ilçelerinde faaliyet gösteren dağcılık kulübü üyeleri katıldı.

Bornova'da Ata'ya Saygı Yürüyüşü
Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan ekipler düzenlenen törenin ardından Bornova’nın değişik semtlerinde başlayan yürüyüş parkuruna dağıldı. Bornova Belediyesi ile ortak olarak düzenlenen etkinlik, Çamiçi, Sabuncubeli, Kayadibi, Homeros, Kurudere, Pınarbaşı, Kavaklıdere, Karaçam, Evka 3, Çiçekliköy, Yakaköy, Gökdere Kanyon yürüyüş parkurlarında başladı. Yürüyüşe Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca da katıldı.
 
Bornova Belediyesi’nin kendilerine gösterdiği desteğe teşekkür eden Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca, "Federasyonumuzun eğitim ve barış alanında yaptığı çalışmaların yanında ülkedeki önemli günlerde düzenlediği bu tür saygı yürüyüşü ve tırmanışları var. Geleneksel olarak her yıl Kasım ayında düzenlediğimiz bu yürüyüşte bunlardan biri. Bu sayede geçmişimize ve atalarımıza olan borcumuzu ödüyoruz" dedi.
 
Yürüyüşe eşi Hikmet Atila ile katılan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir’in Kurtuluş savaşındaki önemine değinerek, "Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışınan 77’nci yılını anıyoruz. O’nun Belkahve’nin eteklerinde başlattığı kurtuluş ateşinin heyecanını biz her zaman yaşıyoruz ve yaşatacağız. Kurduğu Cumhuriyet’e ve ilkelerine sonuna kadar sahip çıkacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER