Bornova'da 3 Sergi, 1 Söyleşi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 77’inci yıldönümünde Bornova’da törenler, özel sergiler ve etkinliklerle anılıyor.

Bornova'da 3 Sergi, 1 Söyleşi
Boronva Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakam Mustafa Gündoğan, Garnizon Komutan Temsilcisi Topçu Albay Yılmaz Akbaba ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Törene, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ile siyasi partilerin ve kamu kurumlarının temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı. Çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te sirenler çaldı, tüm katılımcılar Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu, gönderdeki Türk Bayrağı yarıya indirildi.
 
ÜÇ AYRI YERDE SERGİ
 
Bornova Belediyesi Ata’ya Saygı Etkinlikleri kapsamında 10 Kasım’a özel üç sergi açtı. Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi ile Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde kapılarını açan sergilerde, Ulu Önder’in birbirinden özel 70 fotoğrafı yer alıyor. Atatürk’ün özel yaşamından karelerin de yer aldığı “Atamızı anarken" başlıklı sergiler, 22 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek. Ege Üniversitesi Ebru Sanatı Topluluğu ve Bornova Belediyesi İşbirliği’nde Gençlik Merkezi’nde Büyük Park içerisindeki Gençlik Merkezi’nde açılan “Atatürk Yansımaları" başlıklı sergi ise 4 Aralık’a kadar açık kalacak.
 
11 KASIM’DA SÖYLEŞİ
 
Bu arada Yardımcı Doçent Doktor Eren Akçiçek’in “Atatürk’ün Sağlığı, Hastalıkları ve Ölümü" konulu söyleşisi, 11 Kasım saat 18.00’de Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER