banner9

Bornova Kışa Hazırlanıyor

Bornova Belediyesi ekipleri, yağmurlarla birlikte oluşabilecek su baskınlarının önüne geçebilmek için Serintepe Mahallesi’ndeki dere yatağı ve su kanallarını temizledi. Daha önce de Pınarbaşı Mahallesi’nde düğün salonlarının yoğunlukta olduğu Değirmenaltı Mevkii’indeki dere yatağı ve su kanallarını temizledi.

Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan geniş çaplı temizlik çalışmaları kapsamında, Serintepe Mahallesi’nden geçen su kanalı temizlendi. Çamkule, Merkez ve Meriç mahallelerinin yağmur sularının aktığı su kanalı şiddetli yağmurlara karşı hazırlandı. Kanalların içindeki suların akmasını engel olabilecek moloz, kuru dal ve çöpler temizlenerek olası sel baskını riskleri en aza indirildi.
 
Yazın kuru olan kanalların şiddetli yağışlarda sel baskınlarına neden olabileceğini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın daha rahat bir kış geçirebilmeleri için tüm önlemlerimizi alıyoruz. Bu kanalların içinde biriken çöpler su akışını olumsuz etkilediği gibi kanalları da tıkıyor. Bunları temizleyerek sel baskını riskini en aza indiriyoruz" dedi.
 
Bornova Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı geniş çaplı temizlik çalışmaları kapsamında, daha önce de Pınarbaşı Mahallesi’nde düğün salonlarının yoğunlukta olduğu Değirmenaltı Mevkii’indeki dere yatağı ve su kanallarını temizledi. Temizlik çalışmalarının kış ayları boyunca devam edeceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER