banner51

'Bornova Bizim Evimiz'

Türkiye 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere hazırlanırken; Bornova Belediyesi Başkan Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila’nın aday tanıtım ve seçim ofisi açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, siyasetin ülke için yapılacağını söyledi.

'Bornova Bizim Evimiz'
Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Hülya Güven ve Mustafa Moroğlu, CHP Bornova İlçe Başkanı Fatma Doğru ile çok sayıda partili ve yurttaşın katıldığı törende konuşan Kocaoğlu, “Siyaset, para kazanmak için yapılmaz. Siyaset, eşi dostu hısım akrabayı zengin etmek için yapılmaz. Siyaset insana hizmet için yapılır. Siyaset, partiyi yüceltmek için yapılır. Bana güvendiniz, 2004 yılında beni Bornova Belediye Başkanı seçtiniz. 2,5 ay sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı oldum ve 10 yıldır bu görevimi sürdürüyorum. Bu süre içinde hiçbir Bornovalı hemşehrimin yüzünü yere baktırmadım, adaletten ayrılmadım. Hep mazlumun, mağdurun ve halkın yanında oldum. Bu bayrağı ölünceye kadar aynı ilkelerle yaşamamı sürdüreceğim” dedi.  Başkan adaylarına CHP Genel Merkezi’nin karar verdiğini hatırlatan Kocaoğlu, “Parti organlarımız bir karar veriyor. Belediyecilik zor iş. Kafanı duvara vura vura sabaha kadar uykuların kaçarak, çalışıyorsun. Yapamadıkların karşına sıralanıyor. Siyasette en zor işi, belediye başkanlığında gerçekleştiriyoruz” dedi. Kocaoğlu, konuşmasında AKP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’a yüklenerek, “AKP adayı, belli sıkıntıları aşmak ve gündemi değiştirmek için, bir iki yandaş basınla bizi bombardımana tabi tutuyor. Her gün bizi kavgaya çekmek için, bizi dedikoduya çekmek için çaba sarf ediyor. Biz, bu oyunlara gelmeyiz. Bugün AKP adayının yerinde olsam ‘evden çıkmam diyeceğim’ ama hanım da çocuklar da eve almaz. Az buz oyla, dirençle bunların gideceği yok. 30 ilçeyi aldığımız gibi öyle bir fark atacağız ki, bunlar değil İzmir’de Türkiye’de tutunamayacaklar” dedi.
 
SİYASETİ TAŞ SALONLARDA ÖĞRENMEDİK
 
Açılışta konuşan Atila, “Ben, geleceğe ayakkabı kutularından bakmadım. Ben, siyaseti taş salonlarda ‘meydan okuyarak’ değil; arkadaşlarımın dostlarımın, arasında yaşayıp öğrendim. İnsan olmayı,  alçak gönüllü davranmayı, elindeki bir dilim ekmeği paylaşan; başkasının hakkını kendisininki gibi savunan milyonlarca insan arasında öğrendim” diye konuştu. “Bornova’ya Olgun Başkan” sloganları arasında, yoğun kalabalığa seslenen Atila, “Sosyal belediyecilik anlayışının hakim olacağı gün yaklaştı. Bu yolda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi, CHP’nin yeni yüzlere, gençlere ve kadınlara ihtiyacı var.
Biz bunu biliyoruz ve diyoruz ki: Bornova, ilçe başkanımız ve bütün örgütümüzle birlikte Türkiye’ye örnek olacak. Sevgi kazanacak, Özgürlük kazanacak, Barış kazanacak, Halkın dediği olacak. Bize inanın, bize güvenin” ifadesinde bulundu.
 
DAYATMAYA KARŞI OMUZ OMUZA
 
Sık sık sloganlarla konuşması kesilen Atila, sözlerini şöyle sürdürdü: “Baskıya, dayatmaya, şiddete maruz kalan insanlar gördük. Özgürce yaşamayı talep edenlere, sıkılan gazlara şahit olduk. Oradaki mücadele insanların ruhuna ışık oldu, düşüncelerine de tercüman. Gezi parkından biz ne anladık, ne anlıyoruz? Dayatmaya karşı boyun eğen siyaset anlayışı bittiğini. Ortak akılla yönetimin kaçınılmaz olduğunu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin onuruyla mücadele etmenin, yaşadığı topluma hizmet etmenin ve en önemlisi beni bu günlere getiren insanlara minnet duymayı öğrendim.”
 
BORNOVA BİZİM EVİMİZ
 
“Bilinmeyen topraklara yolculuk yapan seyyahlar yollarını hiçbir zaman kaybetmezler” diyerek sözlerini sürdüren Atila, “Yeter ki insanlar inanç ve umutlarını içlerinde taşısınlar. Biz bu yola çıktığımızda, plan ve projelerimizi en ince ayrıntısına kadar; sosyal belediyecilik anlayışı ile kurguladık.  İçimizde taşıdığımız inanç, bize hem güç verdi hem de bize öncülük etti. Biz Mevlana’nın şu sözüne inandık: “Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez” Biz adımlarımızı eleştirilere açık, insanlarla düşüncelerimizi paylaşarak attık. Ne başkalarını dışladık ne dışlanmalarına izin verdik. Biz, Bornova Bizim Evimiz dedik, hizmet için yola koyulduk” diye konuştu.
 
YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
 
CHP İl Başkanı Ali Engin, ise “30 Mart’ta tarlalarımızın tekrar ekilebilmesi, fabrikaların çalışabilmesi, özgür basın ve gençlerimizin iş bulabilmesi için sandığa gidin. 2 kadın belediye başkan adayımız ve genç adaylarımız var. 90 yıllık çınar yenilenerek yoluna devam edecek Türkiye’ye umut olacak. İnanıyorum ki, yüzde 65 oy oranı ile Aziz Kocaoğlu’nu ve Olgun Atilla’yı belediye başkanı yapacaksınız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2014, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER