banner51

Bornova Belediyesi'nden Çocuklara Özel Kutlama

Bornova Belediyesi 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde özel bir program düzenledi. Etkinlikte çocuklar keyifli anlar yaşarken aynı zamanda hakları konusunda da bilgi sahibi oldu.

Bornova Belediyesi'nden Çocuklara Özel Kutlama
 
UNICEF’in ’Çocuk Dostu Kent’ projesinde yer alan Bornova Belediyesi ’20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde düzenlediği etkinliklerle çocukları eğlendirdi. Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe 300 öğrenci katıldı. İlçe sınırları içinde bulunan ilköğretim okullarından gelen çocuklar bir anlatıcı eşliğinde çocuk haklarının tasvir edildiği mini resim sergisini gezdikten sonra kendileri için hazırlanan eğlenceye katıldı.
 
Renkli görüntülere sahne olan etkinliğin sonunda Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin birer örneği, “Haklarım var" yazılı balon ve ’Bilmiş Çocuğun Şarkıları’ albümünün yer aldığı paketler hediye edildi.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çocuklarımıza kendilerine özel hakları olduğu bilgisini anlatmayı amaçlıyoruz. Onlara özel olan bu günde hem eğleniyorlar, hem de biliçleniyorlar" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER