Bornova Belediyesi'nden Bayram Tedbiri

Bornova Belediyesi, bayram önlemi aldı. Bayram öncesi fırın ve pazar gibi özellikle gıda sektöründe hizmet veren işletmelere yapılan denetimler arttırılırken, vatandaşların ibadet yerlerinin hijyeni için temizliği için de özel bir çalışma yapıldı. Ayrıca uzun bayram tatili süresince belediyenin ilgili birimleri vatandaşların hizmetinde olacak.

Bornova Belediyesi'nden Bayram Tedbiri

Bornova Belediyesi, vatandaşların huzur içinde bayram geçirmesini için hazırlıklarını tamamladı. Ramazan Bayramı yaklaşırken, özellikle gıda üzerine çalışan işletmelere yapılan denetimler yoğunlaştırıldı. Zabıta ekipleri pazar yerlerinde denetimler yaparken, Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri de fırınlara yaptığı denetimleri sıklaştırdı. Ayrıca ibadethanelere yıl boyunca yapılan ve Ramazan ayında arttırılan temizlik çalışmaları da sürüyor. İlçe sınırları içinde bulunan 106 cami ve 1 Cemevi’nde Bayram temizliği yapıldı. Vatandaşlar bu sayede ibadetlerini hijyenik ortamda yerine getirecek.

Vatandaşların huzur içinde bayram geçirmesi için Bornova Belediyesi’nin pek çok birimi de iş başında olacak. Temizlik ekipleri 24 saat hizmet verirken, Fen İşlerinde görevli personeller ve Zabıta personeli de çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlar dilek ve şikayetlerini Bornova Belediyesi’nin (0232) 999 29 29 numaralı telefonu arayarak iletebilecek.

Vatandaşların Ramazan bayramını kutlayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Ramazan Bayramı’nda da her zaman olduğu gibi vatandaşların yanında olmaya devam edeceğiz. Belediye hizmetlerimiz bayramda da devam edecek. Bornova ‘Bizim Evimiz sloganıyla’ yola çıkmıştık. Bu bayramı Bornovamızda, evimizde birlik içinde kutlayacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER