Bornova Belediyesi Travel Turkey'de

2014 'Travel Turkey İzmir' kapılarını açarken, Bornova Belediyesi’nin 3. nolu holdeki standı yoğun ilgi görüyor. Stantta Bornova’nın tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri anlatılıyor. Bu arada Bornova Belediyesi, turizm hedefi doğrultusunda ilçeye gelecek konuklar için Bornova’nın Turizm haritası da hazırlandı

Bornova Belediyesi Travel Turkey'de
Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan 'Travel Turkey İzmir' Turizm Fuar ve Konferansı, kapılarını İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda açtı. Bornova Belediyesi 3. nolu holdeki stadında ziyaretçilerini ağırlarken, Başkan Olgun Atila da stanttaydı. Standa gelen misafirlere Bornova’yı anlattı; tanıtıcı dergi, gazete ve broşür dağıttı.   
 
Bornova’nın tanıtımı için bu önemli fuardaki yerlerini aldıklarını söyleyen Başkan Atila, “Homeros Vadisi’ni, Yeşilova Höyüğü’nü, köylerimizi; yani sahibi olduğumuz tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini sadece İzmir’e değil, Türkiye’ye ve Dünya’ya göstermemiz gerekiyor” dedi.
 
Bornova’da yaşadığı bilinen Dünyaca ünlü tarihçi ve yazar Homeros’un canlı heykeli dikkat çeken stantta, Bornova Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları ve ilçedeki kültürel zenginlikleri anlatan filmler de gösteriliyor.
 
İlçenin “Turizm Haritası” çıkarıldı
 
Bu arada Bornova Belediyesi, turizm hedefi doğrultusunda bir Turizm Haritası hazırladı. Rehber niteliği de taşıyan haritada; Homeros Vadisi, Yeşiolova Höyüğü, rekreasyon alanları, kültür merkezleri, köşkler ve diğer tarihi yapılar olmak üzere ilçenin tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri gösteriliyor. Kente gelecek konuklar için hazırlanan haritada Bornova’yı anlatan kısa bilgiler de yer alıyor.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER