Bornova Belediyesi Görev Başında!

Bornova Belediyesi vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur içinde geçirmesi için tüm önlemleri aldı. Işıkkent’teki Kurban Kesim ve Satış alanı’ndaki kontrollerini sürdüren Bornova Belediyesi, bayram süresince hizmetlerini aralıksız sürdürecek.

Bornova Belediyesi Görev Başında!

Işıkkent’te Kurban Satış ve Kesim yerini kurarak vatandaşların gönül rahatlığı ile ibadetlerini yerine getirmesi için tüm önlemleri alan Bornova Belediyesi, vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi için temizlik ve gıda denetimleri başta olmak üzere pek çok alanda tatil süresince de çalışmaya devam edecek. Işıkkent’te binlerce kurbanlığın genel kontrollerini ve damga denetimlerini yapan Veteriner İşleri Müdürlüğü, çalışmalarını bayram boyunca da aralıksız sürdürecek. Kesim alanında görev yapacak nöbetçi veteriner hekimler, yaşanacak bir sağlık sorununda hemen devreye girecek. 

Hükümet Konağı’nın karşısından hareket edecek ücretsiz servisler vatandaşların Işıkkent’e ulaşımını sağlamaya devam edecek. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki bir ekip kaçan kurbanlık hayvanların yakalanması için çalışacak. Bornovalılar Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne 0 232 999 29 29 numaradan ulaşarak ihbarda bulunabilecek.
 
Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri diğer zamanlarda olduğu gibi bayram boyunca aralıksız çalışacak. Zabıta Müdürlüğü ekipleri de sokak ve cadde üzerinde kesim yapılmasına engel olacak. Kurban atıklarının uygun olmayan yerlere atılması durumunda Kabahatler Kanunu’na göre ceza kesecek. Mezarlıklarda da dilenciler ve tinercilere karşı önlem alacak. 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER