Bornova Belediyesi Geleceğin Ressamlarını Arıyor

Bornova Belediyesi, “ Çocuk Gözüyle Bornova” konulu resim yarışması düzenliyor. İlki gerçekleştirilecek yarışma, 6-10 ve 11-15 yaşları olmak üzere iki kategoride yapılacak. Jürisinde birbirinden değerli isimlerin yer aldığı yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 3 Nisan.

Bornova Belediyesi Geleceğin Ressamlarını Arıyor
Bornova Belediyesi, çocukların hayal dünyalarını geliştirmek ve hayallerindeki Bornova’yı keşfetmelerini sağlamak amacıyla “ Çocuk Gözüyle Bornova” konulu resim yarışması düzenliyor. Bornova ilçe sınırları içinde yer alan tüm özel ve resmi okullarda öğrenim gören ilkokul, ortaokul öğrencilerine açık olan yarışma 6-10 ve 11-15 yaş arası olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek.
 
Serbest teknikte yapılacak
 
Her katılımcı, yarışmaya daha önce sergilenmemiş ya da ödül almamış 1 resimle katılabilecek. Resimler 35 cm x 50 cm ölçülerinde, teknik ise serbest olacak. Eserler en geç 03 Nisan 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Bornova Belediyesi Kurs Merkezi'ne posta, kargo ya da elden teslim edilebilecek.  Sonuçlar, 17 Nisan'da açıklanacak.
 
Jüride seçkin isimler
 
Dereceye girecek resimleri; Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Gören Bulut, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Merih Tekin Bender, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Prof. Mümtaz Sağlam, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Başkanı Yard. Doç. Dr. Umur Türker ile Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Kursları Sorumlusu Aysun Bircan'ın yer aldığı seçici kurul belirleyecek.
 
Her iki kategoride seçilen ve ödül alan eserler Bornova Belediyesi’ne ait salonlarda sergilenecek. birincilere tablet bilgisayar, ikincilere oyun konsolu, 3. cülere ise resim defteri ve boya seti hediye edilecek. İsteyenler www.bornova.bel.tr adresinden ya da 0232 999 29 29 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilecek.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER