Börklüce Mustafa'nın Anısı Yaşatılıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karaburun'da düzenlenen 7. Börklüce Mustafa Şiir Günleri etkinliğinin açılış törenine katıldı. Karaburun Meydanı'ndaki etkinlikte çok sayıda davetli ve sanatsever de yer aldı. Açılış programının konuşmacıları ise yazar ve siyasetçi Yılmaz Karakoyunlu ile "Börklüce Mustafa" kitabının yazarı Kemal Derin'di.

“Serçe Kuşun Sonbaharı" isimli kitabında Şeyh Bedrettin'i ele alan Karakoyunlu, bu büyük toplum önderinin ve Börklüce Mustafa'nın yaşadıkları dönemden 600 yıl sonra değerlerinin anlaşılmasında, düzenlediği etkinliklerle İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin önemli payı olduğunu söyledi. Başkan Aziz Kocaoğlu ise Karaburun topraklarında dünyanın ilk adil yönetim modellerinden birini kuran Börklüce Mustafa'nın izlerini yaşatmak istediklerini söyledi. Başkan Kocaoğlu, bu amaca uygun bir meydan düzenlemesi yapacaklarını da açıkladı.
Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kendilerini ihtiyaç duydukları her konuda desteklediğini belirterek, 7. Börklüce Mustafa Şiir Günleri'nin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2016, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER