banner10

Boksun Devleri Ringe Çıktı

Kick boks dünyasının devleri Uluslararası Mix Fight Championship turnuvasında Buca’da ringe çıktı. Bob Sapp, James Mcsweeney , Peter Aerts, Sergio Pıque, Mehmet Özer, Selçuk Ustabaşı ve Atakan Arslan gibi kick boks sporunun başarılı isimlerinin katıldığı turnuva kıyasıya ve zorlu müsabakalara sahne oldu.

Boksun Devleri Ringe Çıktı

Uluslararası Mix Fight Championship turnuvası Buca’da yapıldı. Dünyaca ünlü boksörlerin ringe çıkıp, kıyasıya mücadele ettiği turnuvada, Bob Sapp, James McsweeneyPeter Aerts, Mehmet Özer, Selçuk Ustabaşı, Atakan Arslan, Sergio Pique gibi kick boks sporunun ünlü ve başarılı isimleri dövüştü. Atakan Arslan ve Sefer Göktepe’nin organizasyonu Buca Belediyesi’nin katkılarıyla 9 Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü Kapalı Spor Salonu’nda yapılan turnuvada 28 sporcu ringe çıkıp kıyasıya mücadele etti.

Yüzlerce sporseverin Türkiye’de Uluslararası çapta ilk kez düzenlenen turnuvayı izlememek için salona akın etti. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina turnuvayı eşi Ahu Piriştina ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Erdal Çelik ile birlikte izledi. Müsabakalar öncesi ringe çıkıp sporculara başarılar dileyen Başkan Piriştina, “Bugün en sert yumruklar kahraman Mehmetciklerimiz tarafından Afrin’de vuruluyor. Sevgi ve dualarımız onlarla” diye konuştu.

Toplam 14 maçın yapıldığı turnuvanın en dikkat çeken müsabakası ünlü Türk boksör Selçuk Ustabaşı ile eşleşen, saldırgan tavırları ile dikkat çeken ünlü Amerikalı dev boksör Bob Sapp arasında geçti. Bob Sapp, ünlü Türk boksör Selçuk Odabaşı’nın 1. raund da savurduğu sert tekmesiyle yere yığıldı. Ringden kalkamayan Bob Sapp nakavt oldu.

Mix Fight Championship’de turnuvanın organizatörlüğünü de üstlenen “ Avatar Atakan” lakaplı ünlü sporcu Çağan Atakan Arslan, Dünya şampiyonu ünlü kisk bokscu Peter Aerts ile bir gösteri maçı yaptı.

Ünlü kafes dövüşçüsü İngiliz James Mcsweeney’in İranlı Fırouz Fakhrı ile, Surinamlı Sergio Pıque’nin İzmirli Türk boksör Mehmet Özer ile yaptığı maçlar turnuvanın en dikkat çekici müsabakaları oldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER