Biz Tetikçi Değil, Halkın Sesiyiz!

CHP İzmir Milletvekili, kendisine ‘Kocaoğlu’nun tetikçiliğini mi yapıyor’ diye çıkışan AK Parti İzmir Milletvekili Şengül’e, “Biz 420 bin esnafın hakkını koruyoruz. Siz kimin tetikçisisiniz?” diye sordu.

Biz Tetikçi Değil, Halkın Sesiyiz!

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel yazılı bir açıklama yaparak AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül’ün ‘Yüksel Kocaoğlu’nun tetikçiliğini mi yapıyor?’ çıkışına yanıt verdi.

CHP’li Vekil Yüksel açıklamasının ilk bölümünde ‘Kim tetikçi, kim temsilci?’ başlığı altında 1 yıllık görev süresince TBMM’de İzmir adına yaptığı hizmetleri sıraladı. CHP’li Yüksel,“Bir yıl boyunca Mecliste kanun teklifleri, soru önergeleri, araştırma önergeleri vererek, basın açıklamaları yaparak İzmirlilerin ve halkımızın çıkarlarını korumaya çalıştım” derken faaliyetlerini şöyle sıraladı:
- Verdiğim bir soru önergesiyle Bankacılık sektörünün kredi kartı aidatı adı altında haksız bir şekilde halkımızdan yılda 4,5 Milyar TL topladığını ortaya çıkardım. Bunun engellenmesi için kanun teklifi verdim.

- Başka bir soru önergesiyle Elektrik Dağıtım Şirketlerinin halkımızdan haksız ve kanunlara aykırı bir şekilde yılda 2,7 Milyar TL kayıp/kaçak bedeli ve 130 Milyon TL sayaç okuma bedeli aldığını ortaya çıkardım ve bunların engellenmesi için kanun teklifi verdim.

_ Belediyelerin yol harcamalar katılma payı adı altında küçük tamiratlar için bile halktan para toplamasını engellemek için kanun teklifi verdim.

- Bakanlar Kurulu kararlarını tarayarak İzmir’in kentsel dönüşüm projeleri aylarca Bakanlar Kurulu’nda bekletilirken AKP’li belediyelerin projelerinin nasıl 1 günde onaylandığını ortaya çıkardım.

- Son 10 yılda illerin ödediği vergileri ve aldıkları kamu yatırımlarını resmi belgeler üzerinden inceleyerek, AKP hükümetleri döneminde İzmir’in ödediği vergi miktarının sürekli arttığını fakat aldığı kamu yatırımlarının sürekli düştüğünü saptadım ve kamuoyu ile paylaştım.
İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerinde “denetim” adı altında kurulan baskıyı ve çifte standardı AKP’li belediyeler ile karşılaştırarak gündeme getirdim.

Yüksel daha sonra ‘hedefe’ ilerleyerek Aydın Şengül’ün bu çalışmalar ve tespitler hakkında tek kelime etmediğini ancak Alsancak’ta AVM yapılmasına karşı çıkınca ‘tetikçilik’ suçlamasında bulunduğu, bu durumun manidar olduğunu söyledi.

“Açık bir rant operasyonu olan Alsancak planı hakkındaki açıklamalarım Sayın Şengül’ü neden rahatsız etmiştir?” diye sonra Yüksel, Bizim karşı çıktığımız kurvaziyer (yolcu gemileri) ile gelen turistin Liman’da yapılacak AVM’lerde kalmasıdır. Ayrıca Alsancak’da yaşanacak trafik felaketidir” ifadelerini kullandı.
Siz kimin tetikçisisiniz?
Yüksel, Şengül’e istediklerinin turistlerin kent merkezine, Kemeraltı’na gelerek küçük esnaftan alışveriş yapması olduğunu belirterek, “Biz İzmir’in 420 bin esnafının temsilcisi destekçisiyiz, siz kimin destekçisi ya da tetikçisisiniz?” diye sordu.

Şengül için ‘Bir yıl boyunca Meclis’te İzmirliler ve halkımız için kayda değer hiçbir çalışma yapmayan, bir milletvekili olarak ağırlığı el kaldırıp indirmekten ibaret olan’ tabirinde bulunan ve hükümetin yanlış ve hukuksuz politikalarını savunmak adına İzmirlileri ve halkımızı sürekli olarak yanıltmaya çalıştığını ileri süren Yüksel sözlerini, “Aydın Şengül’ün şahsımı tetikçilikle itham etmesi, psikolojide “yansıtma” olarak tabir edilen bir rahatsızlığın göstergesidir. İzmirlilerin ve tüm milletimizin yüksek çıkarlarını korumak adına kendisine acil şifalar dilerim” diyerek bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER