'Biz Kadınlar' Oyunu Yoğun İlgi Gördü

Bornova Belediyesi Bornova Kent Konseyi Kültür Çalışma Grubu Tiyatro Topluluğu, “Biz Kadınlar” adlı yeni oyunlarıyla seyirci karşısına çıktı. Kadınların yaşadığı sorunların ve ülkemizde kadın olmanın zorluklarının anlatıldığı gösteri yoğun ilgi gördü.

'Biz Kadınlar' Oyunu Yoğun İlgi Gördü
Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sergilenen oyunun başında tüm seyircilere zarflar içinde kadına şiddetin yer aldığı gazete haberleri dağıtıldı. Kent Konseyi oyuncuları, ülkemizde okumasına izin verilmeyen, küçük yaşta evlendirilen, şiddete ve iş yerlerinde tacize maruz kalan kadınların durumlarını kısa oyunlar halinde anlattı. Oyuncuların söyledikleri kadınları anlatan şarkılar da dikkat çekti.  Serkan Fırtına ve Fatih Bulut ‘un yazarlığını yaptığı “ Biz Kadınlar” adlı oyunun yönetmenliğini ise Erhan Ayhan üstlendi.
 
Emeği geçenlere teşekkür
 
Ocak ayından bu yana çalışmalarına devam ettiklerini belirten oyucular kendilerene bu imkanı sağlayan Bornova Belediyesine teşekkür etti.  Oyunun sonunda oyunun yönetmenliğini yapan Erhan Ayhan’a teşekkür plaketi veren Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Jülide Kesken,  tüm oyuncularada ve katkıda bulunanlara teşekkür belgesi dağıttı. Kesken, “Biz Kadınlar” adlı oyunu çok beğendiğini söyleyerek, “Kadın ya da erkek olamak değil, insan olmak önemlidir” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER