banner9

Binlerce İzmirli Yine Meydandaydı

İzmir'de demokrasi nöbeti dün akşam da devam etti. Konak Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaş, darbecilere karşı tepkisini bir kez daha gösterdi.

İzmir'de, TSK içindeki bir grup askerin darbe girişimini protesto etmek amacıyla bir araya gelen yaklaşık 20 bin kişinin heyecanla beklediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantısı iptal edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferansla önce Şanlıurfa’ya bağlandı. Şanlıurfa bağlantısını dinleyen İzmirliler, Erdoğan’ın, “Anayasanın amir hükmü gereğince, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk ordusunun şu anda başkomutanı olarak ben de ordumuzun başındayım. Ordumuz bu millete efendi olmaya değil, bu milletin hizmetinde olmaya, huzurunu sağlamaya devam edecektir” sözü büyük coşkuya neden oldu. 
 
Ardından AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, sahneye gelerek teknik sorunlar nedeniyle İzmirle bağlantının kurulamayacağını açıkladı. Delican, “Cumhurbaşkanımızın İstanbul ve İzmir bağlantısı bağlantıdaki sorun nedeniyle iptal edildi” dedi.
 
Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan idam talebinde bulunan meydandaki vatandaşlar Fethullah Gülen’in maketini idam etti. Meydandaki bekleyiş bağlantının kurulmamasına rağmen devam ediyor.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER