Bingöl'den O Olaya Sert Tepki

CHP İzmir İl Kongresi'nde divan başkanlığı görevini üstlenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, adaylardan Utku Gümrükçü'nün konuşması sırasında yaşanan olayları değerlendirdi.

Bingöl'den O Olaya Sert Tepki

CHP İzmir İl Kongresi'ne damga vuran gerilimin ardından kongrenin divan başkanlığı görevini üstlenen CHP Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, olayları değerlendirdi.

Bingöl, yaşananların provokatif eyleme dair çarpıcı ifadeler kullandı.

Tekin Bingöl'ün açıklamaları şu şekilde;

"İzmir İl Kongremiz çok olumlu bir havada sürerken adaylarımızın birinin konuşması anında bir provokatif eylemle karşı karşıya kalındı. Bu şahıs sadece ajan provakatif kimliğiyle kongremizi sabote etmek adına görevlendirilmiş bir şahıs olarak anlamsız bir şekilde anlamsız bir pankart açarak kongremizi sabote girişiminde bulunmuştur. Yaklaşık 3 buçuk aydır son derece nitelikli bir şekilde sürecimiz sürüyorken İzmir’de iki adayımızın demokratik süreç içinde adaylıklarını sürdürüyorken böyle bir şeye meydan verilmesi CHP üzerinde oynanan oyunları da somut olarak göstermiştir.Dün ve bugün 30 ilde kongremiz gerçekleşirken İzmir’de talihsiz bir olayla karşılaştık. Bu şahsın partimizle hiçbir alakası yoktur. Maalesef yoğun katılımın olduğu kongrede gelip böyle bir provokatif girişimde bulunmuştur. Bunlar asla bizim çalışmalarımızı engelleyemeyecektir. Gördüğünüz gibi kongremiz kaldığı yerden devam etmiştir. Birazdan oy verme işlemi başlayacaktır. Maalesef yandaş basın sırf bu olayı kullanmak üzere büyük bir olaymış gibi kamuoyuyla paylaşmış bulunmaktadır. Tamamen ajan bir provokatif yaptığı bir girişimdir. Geçmişte bizim partimizin üyesi olabilir ama davranışları bu tip etkinliklerde tutarsız davranışları onun partiden ihracını sağlamıştır. Kongrelerimiz halka açıktır. Bu şahıs da o provokatif kişiliğini bir daha ortaya çıkarmıştır. Bu şahısla ilgili gerekli girişimlerde bulunulacaktır."

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER