Binali Yıldırım'dan Mini Miting

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir’in Bayraklı İlçesi Gümüşpala semtinde mini bir miting yaparak toplanan kalabalığa seslendi.

Binali Yıldırım'dan Mini Miting
Bayraklı esnafının ilgi gösterdiği Binali Yıldırım, "Ben sizin teveccühünüzle İzmir’den belediye başkanı adayı oldum. O zamanlar Türkiye gündeminde 17-25 Aralık darbe girişimlerine rağmen, ortalık toz duman iken bile Bayraklı bize en yüksek oyu verdi ve Büyükşehirde beni birinci yaptı. Bizim için İzmirlinin desteği büyük gurur. Bunun anlamını iyi biliyorum. O gün olmadı ama bugün görüyorum ki Bayraklı yarım kalan işi tamamlamaya hazır" dedi.
 
Konuşmasında birlik ve kardeşlik vurgusu yapan Yıldırım şunlar söyledi:
 
"Kumandası dışarıda olan kan döken cani örgüt PKK’nın yaptıklarından tüm Kürt kökenli kardeşlerimizi sorumlu tutamayız. Terör örgütü ne Kürtlerin ne de Türkiye’nin dostudur. PKK’nın Kürt sorunu yok, olsa olsa Kürtlerin PKK sorunu vardır. İzmir Türkiye’nin özetidir. Hepimiz bir yerden geldik. Bu bizim için büyük zenginlik. Gücümüzü enerjimizi boş işlerle yok etmeyeceğiz. Teröre kalleşçe askerimizi, güvenlik güçlerimizi, vatan savunması için gecesini gündüzüne katan fidanlarımızı kalleşçe şehit ediyor. Ama hiçbir terör birliğimizi kardeşliğimizi bozamaz, biz bu oyuna gelmeyiz. Nasıl atalarımız dedelerimiz bu ülkeyi canla başla korudu ise bu gün bizlerde torunları olarak bu ülkeyi korumaya daha azimli ve kararlıyız. Bu böyle bilinsin." Seçimlerin kısa sürede tekrar edilmesine ilişkin muhalefet partilerini eleştiren Yıldırım, “7 Haziranda vatandaş ’Bir araya gelin sorunları çözün’ dedi. Ama muhalefet partileri buna yanaşmadı" diye konuştu. Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Biri çıktı ’Ben kimse ile koalisyon yapmam, ben yokum’ dedi. Peki, Sayın Bahçeli milyonlarca insan sana böyle yapasın diye mi destek verdi. Bu sorumsuzluktur. Bu durum MHP’ye oy verenleri üzdü. AK Parti ile MHP birbirine en yakın partidir. Bunu çok arzu ettik ama hemen kapıyı kapattılar. Biz CHP ile farklı partileriz. Ama dedik ki mesele Türkiye ise her şeyi bir kenara bırakıp fedakârlık yaparız. CHP ye gittik. O da bir âlem. 14 madde koydu önümüze sanki uluslararası anlaşmaya gidiyor. Şartla şurtla önyargı ile bir yere varılmaz. HDP’den bahsetmiyorum bile ’Türkiye partisi olacağım’ dedi ancak iradesi kendinde değil, onu millet gördü. İki civanımızı yatağında şehit ederlerken onlar terörü lanetleyemedi bile."
 
“MEMLEKET MESELESİ"
 
Bu seçimin sıradan bir seçim değil Türkiye’nin geleceğinin seçimi olduğunu söyleyen Yıldırım, "Çocuklarımızın daha güzel bir Türkiye’de yaşaması için yapılacak seçimdir. Sen ben meselesi değil memleket meselesidir. Güvenin istikrarın, huzurun temini için yapılacak bir seçimdir" dedi.
 
Mini mitingin ardından Gümüşpala ve Bayraklı sevgi yolunda esnafı ziyaret eden Binali Yıldırım, vatandaşlara karanfil dağıttı. Esnaf ziyaretlerinde tezgâha geçip müşterilere hizmet de sunan Yıldırım, elleriyle kestiği döneri vatandaşlara ikram etti. Telefoncuda da müşterilerin taleplerine yanıt veren Yıldırım, çarşı sonunda esnaflarla bir araya gelerek onların sorunlarına dinledi.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER