Bin Kişiyle Barış Zinciri

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Karşıyaka Festivali ilçenin dört bir yanında coşku yaratırken, festivalin son günü oluşturulan Barış Zinciri vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Bostanlı Rekreasyon Alanı'nda toplanan yaklaşık bin kişi, önce zeybek oynadı, sonra el ele tutuşarak zincir oluşturdu, dans etti.

Bin Kişiyle Barış Zinciri
Karşıyaka Belediyesi'nin uluslararası boyuta taşıdığı Karşıyaka Festivali, son gününde de renkli görüntülere sahne oldu. Her biri "Barış" temalı birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapan festival, yüzlerce Karşıyakalıyı da bir araya getirdi. En dikkat çekici etkinlik Bostanlı Rekreasyon Alanı'nda yapıldı. Bine yakın vatandaşın bir araya gelmesi ile Barış Zinciri oluşturuldu. Sahilde toplanan kalabalık grup önce zeybek oynadı, sonrasında el ele tutuşarak zincir oluşturdu ve dans etti. Bu coşkulu gösteriye Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar da katıldı.
 
BARIŞA PEDAL BASTILAR
 
Aynı gün gerçekleşen "Barışa Yelken" ve "Barışa Pedal" etkinlikleri de heyecanı artırdı. Onlarca yelkenci, Başkanlık Kupası için körfeze açıldı. Dereceye girenler kupa ile ödüllendirildi. İki yüze yakın bisiklet tutkunu ise Karşıyaka sahilinden Alaybey'e kadar 'Barış için' pedala bastı. Belediye tarafından düzenlenen Birimler arası Futbol Turnuvası da sonuçlandı. Şampiyon olan Kültür, Spor Müdürlüğü kupasını Başkan Akpınar'dan aldı.
 
"BARIŞ İÇİN YAŞIYORUZ"
 
Festivalin tüm etkinliklerinde barış mesajı verdiklerini belirten Başkan Akpınar "Karşıyakalılar barış için nefes alır, barış için yaşar. Dans ediyorsak barış için, tiyatro oynuyorsak barış için, şarkı söylüyorsak da barış içindir. Hayat bayram olacak ve biz güzel günlere el ele yürüyeceğiz. Artık siviller ölmesin, kadınlar, çocuklar ölmesin. Ulu Önder Atatürk'ün 'Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesini sonsuza kadar yaşatacağımıza söz veriyoruz" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2014, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER