banner9

Bilkay Gözaltına Alındı

İzmir'de, Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma Davası'nda tutuksuz yargılanan kentin eski Emniyet Müdürü Ali Bilkay, duruşmada ifade verdikten sonra evinde tekrar gözaltına alındı. Ali Bilkay'ın İzmir'den önce görev yaptığı Sakarya'da, usulsüz dinlemelerde bulunduğu gerekçesiyle açılan soruşturmadan dolayı gözaltına alındığı öğrenildi.

Bilkay Gözaltına Alındı

Kamuoyunda 'askeri casusluk' olarak bilinen Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma Davası'nda usulsüzler yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan İzmir eski Emniyet Müdürü Ali Bilkay, bir süre önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Dün de, Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma Davası'nda kumpas kurdukları gerekçesiyle yargılandığı davada ifade veren Ali Bilkay, gece Güzelbahçe'deki evinden gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen Ali Bilkay'ın, İzmir'den önce emniyet müdürlüğü yaptığı Sakarya'da, usulsüz dinlemede bulundukları iddiasıyla hakkında açılan soruşturmada yakalama kararı verildiği için gözaltına alındığı öğrenildi. Ali Bilkay'ın da, İzmir Adliyesi'ne gönderileceği ve burada görüntülü sistem üzerinden ifade vereceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER