Biletçiden, Talihliye Çağrı

12.5 milyon TL’lik çeyrek bileti İzmirli bir talihliye satan engelli milli piyango biletçisi Bekir Acar, maddi sıkıntı çektiğini ve bir çocuğunun yurtta olduğunu belirterek talihliden yardım beklediğini söyledi.

Biletçiden, Talihliye Çağrı

Yılbaşında tam 50 milyon TL olarak belirlenen büyük ikramiyenin biri de İzmir’den alınan çeyrek bilete çıktı. Dörde bölünen ve kişi başı 12.5 milyon TL’nin düştüğü çeyrek bileti satan engelli milli piyango biletçisi Bekir Acar ise kendisinden bilet alan talihliden yardım bekliyor.

Kendi sattığı bilete ikramiye çıktığı için çok sevinçli olduğunu kaydeden Acar, “Bileti alan kişiye hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Çok memnun oldum bileti ben sattığım için. İnşallah parayı hayırlı yerlerde kullanır. Tabii ki bana da yardım etmesini beklerim. Ederse de Allah razı olsun etmezse de razı olsun ama tabii ki insan ümitleniyor. Şuanda hiç irtibata geçilmedi inşallah yardım eder. Benim kredi kartı borçlarım olduğu için cezaevinde kaldım. Eşimden ayrıldım, bir çocuğum yuvada. Bir tanesi benim yanımda. Kızımın da nerede olduğunu bilmiyorum. Her akşam yastığa başımı koydukça çok üzülüyorum. Benim yuvam dağıldı, çocuklarım perişan oldu. İnşallah yardım eder ve toparlanırız” dedi. İnsanların küçük bayilerden bilet almayı tercih etmemesiyle ilgili de konuşan Acar sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Herkes bayilerimizdeki bütün biletçi arkadaşlarımızdan güvene güvene bilet alsın. En azından herkes ayda bir kez çeyrek bilet alsın. Çünkü o çeyrek bilet çocuk esirgeme kurumuna, şehitlere, dullara gazilere gidiyor.”
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER