banner51

Beydağ Barajı'nda Tekne Turizmi Yapılacak

İzmir’in Beydağ İlçesi’ndeki yapımı bir süre önce tamamlanarak su tutmaya başlayan Beydağ Barajı’nda, satın alınan 26 kişilik gezi teknesiyle kent turizmine katkı sağlanacak.

Beydağ Barajı'nda Tekne Turizmi Yapılacak
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Beydağ Belediyesi, Beydağ Su Gönülleri Kooperatifi işbirliği yaptı. Beydağ’da alternatif turizmi geliştirmek için 350 bin liraya 26 kişilik tekne alındı. Beydağ Barajı’nda kullanılacak tekne, İzmir körfezinde denendi. CHP’li Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk, 45 dakikalık deneme turunda bir süre tekneyi kullandı. Başkan Şentürk’e, Beydağ Su Gönülleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Saydam, Belediye Meclis üyesi Sebahattin Tekelli, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Değerlendirme Başkanı Çağdaş Güneş de eşlik etti.
 
Kooperatif Başkanı Mehmet Saydam, "İZKA projemizle 350 bin liralık destek aldık. 26 kişilik tekneyle ilk kez İzmir Körfezinde 45 Dakikalık bir deneme çalışmalarını yaptık. Pazartesi günü tekne Beydağ Baraj gölünde yüzme ve isteyenleri taşımaya başlayacaktır. Tekne sayısını daha da artırmaya planlıyoruz. Beydağ artık turizime hizmet vermeye başlayacaktır. Ve bizde bundan mutluluk duyacağız" dedi
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER