Best Contest Turkey Sonuçlandı

Wyndham Grand İzmir Özdilek’te yapılan organizasyon büyük ilgi görürken zorlu yarışmanın üniversite kategorisinde birincisi Yaren Öner, ikincisi Selin Dağyaran ve üçüncüsü de Burak Akkanat oldu. Her 3 yarışmacı da yarışmaya İzmir'den katılırken ödülleri; ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği), Bemar Kariyer Okulları ve British Cultere tarafından takdim edildi.

Etkinliğin ikinci günü de lise öğrencilerinin çekişmeli yarışına sahne oldu. Yarışmada Nursu Gür birinci (İzmir), Ahmet Koçak ikinci (İstanbul) olurken, jüri üçüncülüğü Aybike Naz Özuygun (İzmir) ve Arda Gedik (Muğla) arasında paylaştırdı. Lise kategorisinde dereceye girenlere de ödülleri yine ETİK ve Mektepli Tasarım Okulu tarafından verildi.     
 
ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, birbirinden değerli konukları misafir edip hem İzmir hem de Türkiye için çok önemli bir organizasyona imza attıklarını söyledi.
 
 
BEST CONTEST TURKEY Yarışması Direktörü ve Kariyer Danışmanı Ahmet Veli Olgundeniz de, "Amacı, İngilizce dil eğitimine dikkat çekmek ve gençlerimizi İngilizce bilgilerini kullanmaya ve akıcı hale getirmeye özendirmek olan yarışmaya gösterilen ilgi bizi sevindirdi. Türkiye'nin her yerinden öğrenciler www.bestcontestturkey.com adresli web sayfamızı ziyaret ederek yarışmamıza katıldı. Yarışmaya katılan ve derece alan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz" dedi.
 
Olgundeniz, yarışmanın ödüllerini şöyle sıraladı: "Her iki kategori için ayrı ayrı verilmek üzere 1’inciye 3.000 TL + 1 hafta yaz tatili, 2.’ye 2.000 TL + 4 gün yaz tatili ve 3’üncüye 1.000 TL + 3 gün yaz tatili." 
2 gün boyunca yapılan seminer, panel ve söyleşilerde İngilizce'nin Türk eğitim sistemi içindeki yeri, iş hayatında yabancı dilin önemi, daha iyi İngilizce öğrenmek için neler yapmalı gibi konular konuşuldu.   
 
JÜRİ ÜYELERİ 
 
-  Prof. Dr. Atilla Silkü, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı. Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölüm Başkanı
- Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu, T.C. Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi. İngiltere, RoyalSociety of Arts ve Institute of Linguists üyesi (Fellow) Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Başkanı
- Engin Ayvaz, Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
- Aziz Üstel,  TV Programcısı
- WayneTrotman, Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi
- Güliz Balsarı, Amerika İzmir Konsolosu
- Meltem Kolday, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi
- Dr. Zeki Hozer, İzmir Üniversitesi
- Ahmet Veli Olgundeniz, Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Kariyer Danışmanı
- Yard. Doç Evrim Üstünlüoğlu, Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
- Sibel Tüzel Kandiller, İzmir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER